apple-icon-114x114

معرفی بهترین مدارس و کالج‌های ترکیه

مدارس ترکیه

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای افرادی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند اما می‌خواهند تا به ایران نزدیک باشند و در کنار آن  از سیستم آموزشی بین المللی نیز برخوردار باشند. اگر شما یا افراد خانواده‌اتان قصد تحصیل در ترکیه را دارید و در جستجوی پیدا کردن بهترین کالج برای تحصیل هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. چرا که قرار است به معرفی بهترین کالج های ترکیه بپردازیم.

معرفی بهترین مدارس و کالج‌های ترکیه

قبل از این که به سراغ دیگر موضوعات که بحث اصلی ما در این مقاله هستند، برویم بهتر است تا اطلاعات کلی در مورد ترکیه و مدارس این کشور داشته باشید.

ترکیه، کشوری با واحد پول لیر و دین رسمی اسلام است. این کشور در حوزه تحصیلات به خصوص در چند سال گذشته به شدت پیشرفت کرده است و بسیاری از کالج ها و دانشگاه های این کشور، رتبه‌بندی جهانی دارند.

 همچنین این کشور برای بهبود حال دانش آموزان خارجی تلاش کرده تا با فراهم کردن امکانات رفاهی در زمینه‌ی آموزش و زندگی آن ها را به موفقیت برساند. البته با هزینه هایی کمتر از کشورهای اروپایی

کالج‌ها و دانشگاه‌های ترکیه از اعتبار علمی بالایی در جامعه بین‌المللی برخوردار هستند و مدارک علمی این مدارس و دانشگاه ها در تمامی کشورهای جهان اعتبار دارند.

در سال‌های اخیر، تعداد دانشجویان بین‌المللی که در ترکیه تحصیل می کنند به بیش از 650 هزار نفر رسیده است.

آیا تحصیل در کالج معادل دوران مدرسه در ایران است؟

در طی دوران تحصیلی در ایران معمولا با واژه ی کالج رو به نخواهید شد، در صورتی که اگر قصد تحصیل در کشورهای خارجی را داشته باشید، واژه ی کالج را زیاد خواهید شنید. اما آیا کالج همان معادل دوران مدرسه است یا خیر؟

در جواب باید گفت بله و منظور از کالج همان مدرسه است. اما به صورت کلی ‌تر کالج به معنای یک مؤسسه آموزشی است که معمولاً برنامه‌های تحصیلی کوتاه‌مدت را در زمینه‌های مشخصی ارائه می‌دهد. کالج‌ها عموماً در سطح مدرک دیپلم یا تخصصی فعالیت می‌کنند. این مؤسسات آموزشی معمولاً بر تخصص‌های مشخص متمرکز هستند و برای آماده‌سازی دانش آموزان برای ورود به حرفه‌، دیگر کالج‌ یا حتی دانشگاه‌ها طراحی شده‌اند.

دانشجویان که می‌خواهند تخصص خاصی را در یک زمینه مشخص کسب کنند و در زمان کوتاه‌تری به حرفه وارد شوند، می‌توانند به کالج بروند. همچنین، بعضی از افراد پس از اتمام برنامه در کالج، ممکن است تصمیم بگیرند که به دانشگاه منتقل شوند و تحصیلات خود را در مقطع بالاتر ادامه دهند.

 

شرایط تحصیل در کالج‌های ترکیه به چه صورت است؟

در مورد شرایط تحصیل در کالج های ترکیه باید گفت که تقریباً مشابه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور است و تفاوت چندانی ندارد. پروسه پذیرش در کالج‌های ترکیه به صورت مستقیم بین درخواست‌کننده و کالج مورد نظر انجام می‌شود. اگر شما قصد تحصیل در کالج های این کشور را دارید، نیاز است تا مدارک زیر را فراهم کنید.

1.پر کردن فرم ثبت‌نام به طور کامل

2. ارائه مدارک شناسایی

3. ارائه معدل و مدارک سال‌های قبل به صورت ترجمه شده

4. ارائه پاسپورت

5. ارائه کارت بیمه

6. ارائه مدارک تأیید شده و رسمی دبیرستان

7. گواهی دانش‌آموزی، کارنامه و مدارک مدرسه تأیید شده توسط مدیر مدرسه فعلی که دانش‌آموز در آن شرکت کرده است و نمرات پایان ترم یا میان‌ترم دانش‌آموز را نشان می‌دهد.

8. گواهی مدرک تسلط به زبان

9. دو قطعه عکس

10. ارائه گواهی توان مالی

11. ارائه سوابق پزشکی

12.گواهی توانایی برای پرداخت شهریه کالج

در پایان و برای حسن ختام باید گفت که برای ثبت‌نام نهایی در کالج‌های ترکیه، تمام مدارک مورد نیاز باید به دفتر آموزش و پرورش استانبول یا دفتر وابسته آموزشی مورد نظر تحویل داده شده و معادل سازی شود.

 

در پایان و برای حسن ختام باید گفت که برای ثبت‌نام نهایی در کالج‌های ترکیه، تمام مدارک مورد نیاز باید به دفتر آموزش و پرورش استانبول یا دفتر وابسته آموزشی مورد نظر تحویل داده شده و معادل سازی شود.

معرفی بهترین کالج های ترکیه

حالا زمان آن است که به سراغ معرفی بهترین کالج‌ها در ترکیه برویم. در نظر داشته باشید که وظیفه اصلی این کالج ها این است که دانش آموزان رابه صورت حرفه ای برای ورود به دانگشاه آماده کند و تخصص و مهارت لازم را به آن ها آموزش دهد.

پس این مرحله از آموزش بسیار مهم است، چرا که پایه و اساس تحصیلات شما است. پس بریا انتخاببهترین کالج ترکیه یا هر کشور دیگر باید تحقیقات زیادی را انجام دهید. در تیم هما ما بعد از انجام تحقیقات فراوان و صحبت با مشاوران ارشد مجموعه، کالج های زیر را برای تحصیل پیشنهاد می کنیم که جزو بهترین ها در ترکیه هستند.

تحصیل در کالج رابرت ترکیه

کالج رابرت را می توان به عنوان یکی از بهترین کالج های ترکیه دانست که در سال 1863 توسط کریستوفر رابرت در استانبول تأسیس شد. این کالج جزو یکی از قدیمی ترین کالج آمریکایی است که در خارج از ایالات متحده و در کشور ترکیه وجود دارد و سیستم آموزشی آن تا حد زیادی به کالج های آمریکایی تشابه دارد. در مورد تحصیل در این کالج باید بدانید که دروس به صورت تخصصی و به زبان انگلیسی تدریس می شوند. شما با تحصیل و انتخاب این کالج قطعا تجربه ی دوران موفقی را خواهید داشت که به بهترین شکل ممکن برای دانشگاه آماده خواهید شد.

تحصیل در کالج کی اند کی ترکیه

 قطعا اگر در جستجوی مشعهورترین کالج های ترکیه باشید، با نام کالج کی اند کی رو به رو خواهید شد که یکی از مشهورترین کالج های ترکیه است، زمینه اصلی و فعالیت این کالج در زمینه پزشکی و دندانپزشکی، مهندسی و مدیریت است.
نکته ی خوب در مورد این کالج این است که برای ورود به ارائه مدرک آزمون ورودی yos نیازی نیست و تنها کافی است که دانشجویان دوره های زبان ترکی را بگذرانند. البته سایر مدارک را باید به کالج تحویل دهید.

تحصیل در کالج lasall

 به جرات می توان گفت که کالج Iasall یکی از بهترینو البته متخصص ترین کالج های ترکیه با تیم آموزشی فوق العاده توانمند و حرفه ای است.

برنامه های تحصیلی و سیستم های آموزشی به کار گرفته شده در این کالج متفاوت و در عین حال بسیار اثر گذار است! به طوری که می توان گفت یادگیری دروس در این کالج، مبتنی بر نوآوری به همراه تخصص است.

روش تحصیل نیز به این صورت است که دانش آموز بر اساس نوآوری ، اقدام به یادگیری بخشی از درس می کند و در نهایت ارزیابی های مشخصی بر روی نوآوری دروس مختلف انجام خواهد شد.

نکته ی جالب دیگری که در مورد این کالج باید بدانید، این است که در زمینه هنر و طراحی نیز بسیار قدرتمند است و در کشور ترکیه حرفی برای گفتن دارد. اما متاسفانه هزینه ورود به این کالج کمی بالا است و هرکسی شرایط ورود به آن را ندارد.

تحصیل در کالج Cağaoğl

کالج Cağaoğl  یکی از کالج های قدیمی ترکیه است که در سال 1850 تاسیس شده است، گفتنی است که این کالج به عنوان یکی از 10 کالج برتر ترکیه و امکانات بی نظیری دارد که برای تحصیل بسیار مناسب اتس، در بین این امکانات می توان به چندین آزمایشگاه های فیزیک و شیمی مجهزی آن اشاره کرد که محل خوبی برای پژوهش و تحقیقات دانش آموزان است.

تحصیل در کالج ITTC

 به عنوان آخرین گزینه به سراغ کالج ITTC  می رویم که یکی از معتبر ترین کالج های بین المللی ترکیه است. مرجع اصلی و آموزشی این کالج در انگلیس است و روش کار نیز به این صورت است که خدمات آموزشی را در کلاس جهانی به دانش آموزان و دانشجویان ارائه می‌ دهد. اگر علاقمند به تحصیل مطابق با استانداردهای بین المللی هستید، این کالج بهترین انتخاب شما خواهد بود.

در این مقاله به معرفی بهترین کالج های ترکیه پرداختیم و از ویژگی ها و شرایط تحصیل در آن ها گفتیم. امیدواریم که این موارد در انتخابی بهتر به شما کمک کند.

ثبت نام در کلیه آزمون های خاص

گذراندن توام با موفقیت دوره ها

قبولی تضمینی

دریافت مدرک با بالاترین امتیاز

 

فقط یک تماس  با مشاوران تیم آموزشی هما

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا