معرفی مدارس و کالج های کانادا

مدارس کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهایی اروپایی برای تحصیل و زندگی است. معمولا تحصیل در کانادا در سراسر جهان به عنوان یک متد آمورشی فوق العاده شناخته شده است و جزو بهترین کشورهای اروپایی است که می توانید تحصیلات خود را آنجا به بهترین شکل ممکن  بگذرانید.

در این بخش قرار است تا در مورد بهترین مدارس و کالج های کانادا صحبت کنیم. پس اگر دوست دارید تا در این مورد بیشتر بدانید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرا تحصیل در مدارس و کالج‌های کانادا؟

احتمالا ممکن است که این سوال به ذهنتان خطور کند که در بین این همه کشور، چرا تحصیل در مدارس کانادا به شما پیشنهاد داده می شود؟ به چند دلیل مهم که احتمالا دانستن آن ها م یتواند روی انتخاب شما اثر گذار باشد.

1.به دلیل داشتن کیفیت بالای تحصیل

یکی از مهمترین نکات در مورد مدارس و کالج های کانادا، داشتن سیستم آموزش و پرورش بسیار معتبر و کیفی است. مدارس کانادا توجه زیادی به توسعه مهارت‌های تحلیلی، خلاقیت، تفکر منطقی دارد و تحصیل و آموزش نیز به اساس همین موارد صورت می گیرد. البته فاکتور همکاری بین معلمان و اساتید را با دانش آموزان نیز باید در نظر داشت.

2.به دلیل داشتن مدارس گوناگون

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در کانادا این است که شما براساس نیاز خود می توانید تحصیل را در مراکز خصوصی یا دولتی پشت سر بگذارید. در کانادا، مدارس عمومی و خصوصی متعددی وجود دارند که دانش آموزان می توانند از مقاطع مختلف( از پیش‌دبستانی تا دانشگاه،) به تحصیل در آن بپردازند. همچنین، در کانادا مدارس متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی نیز وجود دارد.

3. به دلیل فرهنگ پذیری

کانادا به عنوان یک کشور چند فرهنگی شناخته می‌شود و این تنوع فرهنگی در مدارس نیز وجود دارد. فرزند شما با تحصیل در مدارس کانادا احساس دوری از وطن و تفاوت فرهنگی را در کمترین حالت ممکن تجربه خواهد کرد و می تواند به بهترین شکل ممکن با افراد دیگر از سایر کشورها ارتباط برقرار کند.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در مدارس کانادا ممکن است بسته به نوع مدرسه و سطح تحصیلی متفاوت باشد. اما در کل شما باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید.

 

1.ارائه ویزا و مدارک مورد نیاز: برای تحصیل در مدارس کانادا به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی، شما باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. همچنین ممکن است نیاز به ارائه مدارکی مانند گذرنامه، سوابق تحصیلی قبلی، نمره‌نامه و توصیه‌نامه‌ها داشته باشید.

 

2.ارائه مدارک تحصیلات قبلی: مدارس کانادا معمولاً به دانش‌آموزانی که دارای مدارک تحصیلی قبلی هستند، اجازه ورود می‌دهند. برای مقاطع تحصیلی بالاتر مانند دبیرستان، معمولاً نیاز به گواهی تکمیلی یا سابقه تحصیلی معادل با آن سطح دارید.

 

3.ارائه مدرک زبان: آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی از طریق آزمون‌های معتبر مانند TOEFL یا IELTS برای ورود به مدارس کانادا معمولاً الزامی است. برخی مدارس ممکن است آزمون زبان خود را نیز برگزار کنند.

 

4.توانایی پرداخت هزینه تحصیل: هزینه‌های تحصیل در مدارس کانادا متنوع است و بسته به نوع مدرسه (عمومی یا خصوصی)، سطح تحصیلی و مکان مدرسه متغیر است. همچنین، برای دانش‌آموزان بین‌المللی، هزینه‌ها ممکن است بیشتر باشد و باید هزینه‌های زندگی و معیشت را نیز در نظر بگیرید.

معرفی بهترین مدارس و کالج های کانادا

1.کالج Royal Crown

به عنوان اولین گزینه به سراغ کالج   Royal Crown می رویم که جزو بزرگترین کالج های کانادا است و هر سال دارای بیش از 500 نفر دانش آموز در رشته های تحصیلی مختلف است. این کالج آموزش های جدید بر پایه فرهنگ، تکنولوژی به دانش آموزان می آموزد و آن ها را برای ورود دانشگاه آماده می کند.

2.کالج Upper Canada College

Upper Canada College  که به اختصار به آن UCC می گویند، یک کالج خصوصی در تورنتو است که جزو کالج های قدیمی  به حساب می آید، چرا تاریخچه‌ی ساخت و تاسیس آن به سال 1289 باز می گردد.

این مدرسه برنامه‌های تحصیلی جامع و گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که شامل علوم، هنرهای زیبا، ورزش، ریاضیات و زبان‌های خارجی می‌شود. همچنین تاکید زیادی بر تربیت روحی و اخلاقی دانش‌آموزان دارد و به آن‌ها فرصت‌هایی برای رشد رهبری و توسعه فردی می‌دهد.

3.کالج Havergal College

کالج Havergal College یک دیگر از مدرسه خصوصی در تورنتو است که به آموزش از پیش‌دبستانی تا دبیرستان می‌پردازد. این مدرسه برنامه‌های تحصیلی جامعی را در زمینه‌های هنرهای زیبا، علوم، ورزش و ریاضیات ارائه می‌دهد و با تحصیل در این کالج می توانید موفقیت های زیادی را برای خود یا فرزاندان تان رقم بزنید.

4.کالج Brookes Shawnigan Lake

مدرسه بروکس شاونیگان لیک (Brookes Shawnigan Lake) یکی از مدارس بسیار محبوب در بریتیش کلمبیا، کانادا است. این مدرسه در سال ۱۹۱۶ تأسیس شده و بیش از ۴۵۰ دانش‌آموز از ۳۰ کشور مختلف جهان را در خود جای داده است. از جمله مهمترین ویژگی‌های این مدرسه، می‌توان به نسبت بالای دانش‌آموزانی که در دانشگاه‌های معتبر کانادا و آمریکا پذیرفته می‌شوند اشاره کرد.

 

مدرسه بروکس شاونیگان لیک برنامه‌های آموزشی استاندارد و دوره‌های بسیار پیشرفته‌ای را برای دانش‌آموزان خود فراهم می‌کند. در این مدرسه، به طور همزمان با تحصیلات علمی، اخلاق و ارزش‌های اجتماعی نیز به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. این رویکرد آموزشی نه‌تنها به رشد علمی دانش‌آموزان کمک می‌کند، بلکه به رشد شخصیتی و اخلاقی آن‌ها نیز تأثیر مثبتی می‌گذارد.

5.کالج Pickering College

مدرسه پیکرینگ (Pickering College) یک مدرسه خصوصی مختلط در کانادا است که در سراسر جهان شهرت و اعتبار فراوانی دارد. این مدرسه دارای دو بخش شبانه‌روزی و روزانه است و در اوایل سال ۱۸۴۲ تأسیس شده است. کادر مدرسه پیکرینگ به عنوان عضوی از این مجموعه آموزشی، به پرورش دانش‌آموزان برجسته و متعهدو متمایز می‌پردازد.

هدف اصلی این مدرسه، فراهم آوردن یک محیط آموزشی فراگیر و الهام‌بخش است که دانش‌آموزان را به احترام به علم، فرهنگ و ارزش‌های اجتماعی تربیت می‌دهد.

جمع بندی…

در این مقاله به معرفی بهترین کالج های کانادا پرداختیم و از ویژگی ها و شرایط تحصیل در آن ها گفتیم. امیدواریم که این موارد در انتخابی بهتر به شما کمک کند.

ثبت نام در کلیه آزمون های خاص

گذراندن توام با موفقیت دوره ها

قبولی تضمینی

دریافت مدرک با بالاترین امتیاز

 

فقط یک تماس  با مشاوران تیم آموزشی هما

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا