apple-icon-114x114
آزمون Duolingo و نکات مهم و ضروری درباره این آزمون

آزمون Duolingo و نکات مهم و ضروری درباره این آزمون

احتمالا شما تا به حال نام آزمون دولینگو را شنیدهاید، به زبان خیلی ساده باید بگوییم که :  Duolingo یک پلتفرم آموزش زبان به صورت آنلاین است که توسط شرکت Duolingo توسعه داده شده است.

آزمون Duolingo با استفاده از روش‌های تعاملی و بازی‌های آموزشی، کاربران را در یادگیری زبان‌های خارجی مانند انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی و بسیاری زبان‌های دیگر، راهنمایی می‌کند. یادگیری زبان به کمک این نرم افزار بسیار ساده است.

آزمون Duolingo

در آزمون Duolingo، کاربران می‌توانند سطح زبان خود را ارزیابی کنند و به صورت رایگان و با انجام سریع و آسان تمرین‌هایی که شامل تمرین‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و مکامله است، مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند.
در مورد نحوه برگزاری آزمون دولینگو باید گفت که به صورت آنلاین انجام می‌شود و با توجه به نتیجه حاصل، سطح زبان کاربر را تعیین می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند با یادگیری و تمرین زبان در دولینگو، سطح زبان خود را تقویت کنند.

آزمون Duolingo در چه بخش‌هایی برگزار می‌شود؟

آزمون دولینگو سطح مهارت‌های زبانی افراد را در چهار بخش اصلی بررسی می‌کند

 شنیداری:

در این بخش، شما به فایل‌های صوتی کوتاه گوش می‌دهید و پس از آن سوالات مرتبط با متن و مفهوم فایل صوتی را پاسخ می‌دهید. هدف این بخش، بهبود تمرکز و فهم شنیداری شما است.

 خوانداری:

در این بخش، شما متن‌ها را می‌خوانید و پس از آن سوالاتی درباره محتوا مطرح می‌شود. شما باید به سوالات پاسخ دهید و درک خود از متن را نشان دهید.

نوشتاری:

در این بخش، شما سوالات گرامری و نوشتاری را پاسخ خواهید داد که شامل تمرین‌هایی برای تکمیل جملات، تصحیح اشتباهات گرامری و ترجمه جملات است.

مکامله:

این بخش برای تقویت مهارت مکامله شما طراحی شده است. شما با استفاده از میکروفن گوشی یا رایانه خود، به سوالاتی که به‌صورت خودکار مطرح می‌شود، پاسخ می‌دهید و مکامله خود را تمرین می‌کنید.

در هر بخش از آزمون Duolingo، شما بر اساس پاسخ‌های صحیح خود، نمره‌بندی می‌شوید و سطح زبانی خود را در نتیجه نهایی آزمون مشاهده می‌کنید.

برای شرکت در آزمون Duolingo به چه مدارکی نیاز است؟

شرکت در آزمون دولینگو، نیاز به مدارک خاصی ندارید. آزمون دولینگو به صورت آنلاین و رایگان قابل دسترسی است و هیچ نیازی به مدرک تحصیلی یا هویت شخصی ندارد.
به طور کلی، برای شرکت در آزمون دولینگو شما نیاز به داشتن یک حساب کاربری درسایت یا اپلیکیشن دولینگو دارید. شما می‌توانید با استفاده از ایمیل، حساب گوگل یا فیسبوک خود، یک حساب کاربری دولینگو بسازید.
بعد از ایجاد حساب کاربری، می‌توانید بلافاصله به آزمون دولینگو دسترسی پیدا کنید و شروع به ارزیابی سطح زبان خود کنید و درس‌ها و تمرین‌های آموزشی مرتبط با سطح خود را طی کنید.

نحوه دریافت گواهینامه معتبر  Duolingo

در صورت تمایل به دریافت گواهینامه معتبر از دولینگو، شما می‌توانید با قبولی در آزمون‌های آنلاین و پرداختی دولینگو، مدرکی رسمی از دستاورد‌های زبانی خود دریافت کنید. این مدارک با توجه به سطح زبان و نمره‌ی حاصل در آزمون صادر می‌شوند و می‌توانند به عنوان مرجعی برای توانایی‌های زبانی شما استفاده شوند.

معمولا چه افرادی در آزمون Duolingo شرکت می‌کنند؟

آزمون دولینگو مناسب برای افرادی است که به یادگیری زبان‌های خارجی علاقه‌مند هستند و می‌خواهند مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند. افرادی که در آزمون دولینگو شرکت می‌کنند می‌توانند از تمام رده‌های سنی و سطوح زبانی باشند.

برخی ازافرادی که به طور معمول در آزمون Duolingo شرکت می کنند:

 دانشجویان:

دانشجویانی که به دنبال بهبود مهارت‌های زبانی خود در زبان‌های خارجی برای تحصیلات یا مطالعات بین‌المللی هستند، از آزمون دولینگو استفاده می‌کنند.

کارمندان و متخصصان:

افرادی که در شغل و حرفه خود نیاز به مهارت‌های زبانی دارند، مانند کارمندان شرکت‌های چند ملیتی، مهندسان، پزشکان و مترجمان، با استفاده از آزمون دولینگو می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را بررسی و بهبود بخشند.

علاقه‌مندان به سفر:

افرادی که به سفر و گردشگری علاقه‌مندند و می‌خواهند زبان مقصد سفر خود را یاد بگیرند، می‌توانند از آزمون دولینگو برای ارزیابی و بهبود مهارت‌های زبانی خود استفاده کنند.

سخن پایانی

دراین بخش به معرفی آزمون Duolingo و ویژگی‌های آن پرداختیم. در صورت بروز هرگونه سوال و نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان مجرب موسسه آموزشی و مهاجرتی هما آماده پاسخ‌گویی به تمامی سوالات شما عزیزان می‌باشند. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی در پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

آزمون های toefel GRE  TIL G mat Tol C ielts dolingo

آزمون آیمت ایتالیا

اگر قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا را دارید، باید در آزمون آیمت (IMAT) شرکت کنید. آزمون آیمت ایتالیا، راه ورود به دانشگاه‌های پزشکی این کشور است. در این بخش، با آزمون آیمت ایتالیا آشنا می‌شویم و راهنمایی کاملی را برای داوطلبان ارائه می‌دهیم.

آزمون تومر در ترکیه و هر آنچه باید در مورد این آزمون بدانید

آزمون‌های تومر (TOMER) در ترکیه یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مراحل در پیشرفت تحصیلات تخصصی یا حرفه‌ای در این کشور می‌باشد. برای آمادگی و قبولی در این آزمون با کارشناسان حرفه‌ای موسسه آموزشی و مهاجرتی هما تماس حاصل فرمایید.

آزمون آیلتس و نکات مهم و ضروری که باید بدانید.

آزمون آیلتس (IELTS) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که برای سنجش مهارت زبان انگلیسی غیر بومی در چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا