apple-icon-114x114

دانشگاه رودن (دانشگاه دوستی ملل) مسکو

این دانشگاه یک دانشگاه بین المللی است. امکانات خوبی اعم از رنک بالاامکانات و آزمایشگاه های لازم رشته پزشکی، مولاژها، اجساد برای تشریح ،امکاناتی نظیر خوابگاه ، استخرومحیط خوب را دارااست. این دانشگاه بالاترین شهریه را در روسیه دارد(8تا 9هزار دلار در سال) آزمون ورودی ندارد وبا توجه به سطح نمرات پس از بارگذاری مدارک در سایت دانشگاه و گذراندن پادفک امکان ثبت نام خواهید داشت. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

اگر قصد تحصیل در کشور روسیه را دارید و در جستجوی یافتن بهترین مقصد تحصیلی در این کشور هستید، احتمالا نام دانشگاه رودن به گوش شما خورده است. دانشگاه رودن که با نام دانشگاه دوستی ملل نیز در بین افراد شناخته شده است، یکی از معروف‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه است. این دانشگاه در سال 1960 تأسیس شده و در مسکو، پایتخت روسیه واقع شده است. در این مقاله قرار است تا در مورد این دانشگاه و شرایط پذیرش و امکانات آن صحبت کنیم. بنابراین اگر دوست دارید تا این دانشگاه را بیشتر بشناسید، تا انتهای مطلب با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما همراه باشید.

دانشگاه رودن؛ بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی روسیه

قبل از هر چیزی باید گفت که دانشگاه رودن به عنوان بزرگترین دانشگاه علمی و تحقیقاتی روسیه شناخته می‌شود که هر سال دانشجویان داخلی و بین‌المللی زیادی را می‌پذیرد. در حال حاضر و در سال 2023 میلادی دانشگاه رودن دارای بیش از 4500 دانشجو از بیش از 140 کشور مختلف است که امکانات و خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد که در بخش‌های بعد در مورد این امکانات صحبت خواهیم کرد.

مزایای تحصیل در دانشگاه رودن؛ از مسکن گرفته تا بورسیه دانشجویی

اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه رودن را دارید، باید بدانید که از امکانات زیادی بهرمند خواهید شد که ممکن است تا در دانشگاه‌های دیگر به این موارد دسترسی نداشته باشید. در ادامه به برخی از گزینه‌ها اشاره خواهیم کرد.

  1.   دانشگاه رودن به دانشجویان خود امکان یادگیری زبان‌های خارجی، از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و زبان‌های دیگر را می‌دهد.
  2. دانشگاه رودن از طریق بورس‌ها، تسهیلات و کمک‌های مالی، به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.
  3.  دانشگاه رودن امکانات مسکن دانشجویان را فراهم می‌کند تا بتوانند شرایط و دوران تحصیلی راحتی داشته باشند. به طور مثال با در اختیار قرار دادن خوابگاه و سوئیت‌های       دانشجویی در اطراف دانشگاه رفت و آمد و زندگی را برای دانشجویان راحت می کند.
  4. به عنوان آخرین نکته نیز باید گفت که دانشگاه رودن به دانشجویان خود فرصت‌ و منابعی را برای توسعه کارآفرینی و همکاری با صنعت و بازار کار فراهم می‌کند تا پس از اتمام دوران تحصیل خود بتوانند به سادگی وارد بازار کار شوند.

شرایط پذیرش در دانشگاه رودن روسیه

مانند تمام دانشگاه های روسیه شرایط پذیرش در دانشگاه رودن بر اساس رشته انتخابی شما و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود و ممکن است تا به مدارک و شرایط خاصی نیاز داشته باشید.

در ادامه، شرایط پذیرش عمومی را برای دانشگاه رودن توضیح خواهیم داد اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این اطلاعات مربوط به سال 2023 است و در آینده ممکن است تا تغییر کند.

  •  مقطع کارشناسی

1.ارائه مدرک تحصیلی دبیرستانی معادل با مدرک دبیرستان روسیه به صورت ترجمه شده

2.ارائه مدرک زبان رسمی، مانند مدرک آیلتس یا تافل (معمولاً سطح زبان مورد نیاز برای زبان انگلیسی حداقل 6.0 در آیلتس یا معادل آن است).

  • مقطع کارشناسی ارشد

1.ارائه مدرک کارشناسی (لیسانس) معادل با مدرک کارشناسی روسیه.

2.ارائه مدرک زبان معتبر

  • مقطع دکترا

1.ارائه مدرک کارشناسی ارشد

2.ارائه پروپوزال تحقیقاتی و پیشنهاد موضوع پژوهشی.

3.تجربه کاری مرتبط در صورتی که مورد نیاز باشد.

4.ارائه مدرک زبان معتبر

لازم به ذکر است که این دانشگاه به دلیل داشتن امکانات و خدمات فوق‌العاده جزء یکی از گران‌ترین دانشگاه‌های روسیه است و هزینه‌ی شهریه در این دانشگاه به طور سالیانه 8 تا 9 هزار دلار است.

امکانات دانشگاه رودن روسی

همان‌طور که قبل‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم، دانشگاه رودن دارای امکانات و خدمات متنوعی است که شرایط تحصیل و زندگی را برای دانشجویان ساده‌تر خواهد کرد. در ادامه به برخی از این امکانات اشاره خواهیم کرد.

1.دانشگاه رودن دارای بزرگترین مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های پیشرفته در زمینه‌های مختلف است. این مراکز به دانشجویان فرصت‌هایی برای شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی و کسب تجربه‌های عملی در زمینه تحقیقات علمی می‌دهد و به طبع می توانند واحدهای عملی خود را به بهترین شکل ممکن بگذرانند.

2.امکانات ورزشی این دانشگاه را نمی‌توان نادیده گرفت که شامل سالن‌های ورزشی، میادین ورزشی، استخر و… است. دانشجویان می‌توانند از این امکانات برای تفریح، سلامتی و شرکت در تمرینات ورزشی استفاده کنند.

سخن پایانی

در این بخش سعی کردیم تا خیلی ساده اما کاربردی در مورد دانشگاه رودن روسیه صحبت کنیم. اگر شما قصد تحصیل در کشور روسیه را دارید، احتمالا این دانشگاه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای شما خواهد بود. اگر هرگونه سوال را راهنمایی برای گرفتن پذیرش یا شرایط تحصیل در این کشور را دارید، تنها کافی است تا با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما در ارتباط باشید.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

apple-icon-114x114
دیگر دانشگاه های همین کشور​
apple-icon-114x114
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا