دانشگاه سچینوا(سچینف) مسکو

شهریه بین 10تا 12هزار دلار در سال اما دارای شهریه کاهشی است.هرسال  ار تحصیل دانشجو بگذرد 10در صد از شهریه پرداختی او کم خواهد شد.این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت نیست.اما مورد تایید  برد کالیفرنیا وآنوبین آلمان است .

عموما افرادی که قصد تحصیل در روسیه و گذران رشته‌های پزشکی را دارند، نام دانشگاه سچینوا را شنیده‌اند. دانشگاه برتر روسیه که عمده‌ی فعالیت‌های آن مربوط به رشته‌های پزشکی می‌شود. در این مقاله قرار است تا در مورد دانشگاه سچینوا، امکانات و شرایط تحصیل در آن صحبت کنیم. بنابراین اگر دوست دارید تا در این مورد اطلاعاتی داشته باشید، تا انتهای مطلب با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما همراه باشید.

معرفی دانشگاه سچینوا؛ دانشگاه مطرح پزشکی در روسیه

در سال 1975 دانشگاه علوم پزشکی سچینوا به عنوان اولین دانشگاه دولتی مسکو و عضوی از انجمن بین‌المللی پزشکان بدون مرز و صلیب سرخ بین‌المللی تاسیس شد.

امکان تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم است و می‌توانند به صورت تخصصی در رشته‌هایی مانند پزشکی عمومی، دندان‌پزشکی و داروسازی به تحصیل بپردازند و در کنار آن از فعالیت‌هایی مانند مددکاری اجتماعی و مدیریت بهداشت عمومی را انجام دهند.

دانشگاه پزشکی سچینوا یکی از دانشگاه‌های قدیمی روسیه است که یه پیشنهاد دانشمند بزرگ روسی لامانوسوف به عنوان اولین آکادمی پزشکی مسکو تأسیس شد. در زمان شروع فعالیت این دانشگاه به نام دانشگاه امپریال مسکو شناخته می‌شد اما به مرور زمان دچار تغییر شد.

در حال حاضر امکان تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه، به زبان‌های روسی و انگلیسی برای افراد فراهم است.

تحصیلات تکمیلی دانشگاه سچینوا در چه زمینه‌هایی برگزار می‌شود؟

دانشگاه سچینوا روسیه، فرصت‌های متنوعی را برای تحصیلات تکمیلی در تمام رشته‌ها فراهم می‌کند که محبوب ترین آن‌ها گزینه‌های زیر است:

  • دوره انترنی به مدت یک سال
  • رزیدنتی بیمارستانی به مدت ۲-۳ سال
  • دوره‌های دکتری فلسفه (PhD) به مدت ۳-۴ سال
  • دوره‌های تخصصی دکتری به مدت ۳-۴ سال.

به عنوان نکته به یاد داشته باشید که تمام دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی به زبان روسی برگزار می‌شوند.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه سچینوا

هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه سچینوا بسته به نوع رشته تحصیلی مقرون به صرفه است و حدودا بین 10 تا 12 هزار دلار در هر سال است. البته باید بدانید که هر سال که از تحصیل دانشجو بگذرد در حدود 10 درصد از میزان شهریه پرداخته او کاهش پیدا می کند.

امکانات دانشگاه سچینوا

اگر بخواهیم خیلی ساده و کوتاه در مورد امکانات دانشگاه سچینوا صحبت کنیم، باید گفت که:

  • این دانشگاه اساتید با تجربه و پروفسوران زیادی را در کادر آموزشی خود دارد.
  • بیشترین تعداد مراکز بالینی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در اختیار دانشگاه سچینوا است.
  • دانشگاه سچنوا دارای ۲۰ ساختمان و سالن‌های سخنرانی، مراکز بالینی، مرکز تحقیقاتی، کتابخانه، آزمایشگاه‌ها، باغ گیاه‌شناسی و چندین خوابگاه دانشجویی است

سخن پایانی

در این بخش سعی کردیم تا خیلی ساده اما کاربردی در مورد دانشگاه سچینوا روسیه صحبت کنیم. اگر شما قصد تحصیل در کشور روسیه را دارید، احتمالا این دانشگاه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای شما خواهد بود. اگر هرگونه سوال و یا نیاز به راهنمایی برای گرفتن پذیرش در این کشور را دارید، تنها کافی است تا با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما در ارتباط باشید.

 

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

دیگر دانشگاه های همین کشور​
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا