apple-icon-114x114

دانشگاه مک‌گیل کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. در این کشور دانشگاه‌های بزرگ و با امکاناتی قرار گرفته است که شرایط تحصیلی را برای افراد راحت‌تر کرده و می‌توانند در زمان کوتاهی به موفقیت های بزرگی برسند!

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. در این کشور دانشگاه‌های بزرگ و با امکاناتی قرار گرفته است که شرایط تحصیلی را برای افراد راحت‌تر کرده و می‌توانند در زمان کوتاهی به موفقیت‌های بزرگی برسند.

یکی از این دانشگاه‌های بزرگ و فوق‌العاده، دانشگاه مک‌گیل است. در این مقاله قرار است در مورد پیشینه‌ی دانشگاه مک‌گیل و شرایط تحصیل در آن صحبت کنیم. بنابراین اگر شما نیز دوست دارید تا در این مورد اطلاعاتی داشته باشید، تا انتهای مطلب با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما همراه باشید.

دانشگاه مگ‌گیل، دانشگاهی در قلب کانادا

دانشگاه مک‌گیل (McGill University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا و البته جهان است که در شهر مونترال قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شد و در حال حاضر بیش از ۴۰٬۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشگاه مک‌گیل از مراکز علمی و تحقیقاتی برجسته‌ای است که در زمینه‌های مختلف همچون علوم پایه، پزشکی، مهندسی، حقوق، مدیریت، اقتصاد و هنر فعالیت دارد. در حال حاضر این دانشگاه بیش از 30 دانشکده‌ی فعال دارد که در زمینه‌های زیر مشغول به تدریس و آموزش هستند.

 • علوم پایه
 • مهندسی
 • مدیریت
 • حقوق
 • پزشکی
 • زبان‌ها و ادبیات
 • هنر،
 • فناوری اطلاعات

البته باید اضافه کرد که با توجه به مکان قرارگیری دانشگاه در شهر مونترال، دانشگاه مک‌گیل به عنوان یکی از دانشگاه‌های دو زبانه‌ی کانادا شناخته می‌شود و دانشجویان دارای امکانات زندگی شهری و فرهنگی فراوانی هستند.

همچنین، دانشگاه مک‌گیل از برترین دانشگاه‌های جهان در زمینه تحقیقات و علوم پایه است و به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی برجسته جهان شناخته می‌شود. در این مورد می‌توان گفت که دانشگاه مک‌گیل دارای بیش از ۲۵ مرکز تحقیقاتی است که در زمینه‌های مختلفی همچون زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، نانوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، پزشکی و سایر زمینه‌های مرتبط فعالیت می‌کنند.

تاریخچه دانشگاه مک‌گیل، از سال 1821 تا 2023

همان‌طور که گفته شد، دانشگاه مک‌گیل یکی از معروف‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا است که در شهر مونترال واقع شده است. تأسیس این دانشگاه به سال 1821 برمی‌گردد و به عنوان یکی از اولین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود.

از آغاز فعالیت‌های آن در سال 1821، دانشگاه مک‌گیل توانسته است بین موسسه‌های آموزش عالی جهان شناخته شود و اعتبار کسب کند.

این دانشگاه در حال حاضر بیش از 31 هزار دانشجو دارد که از بین این دانشجویان، بیش از 40 درصد از دیگر کشورها هستند.

در دوره‌ی تاریخی دانشگاه مک‌گیل، بسیاری از شخصیت‌های برجسته در حوزه‌ی علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. به‌عنوان مثال، دو نخست‌وزیر کانادا (جان دیفن بیکر و پیر الیوت ترودو) و چندین نخست‌وزیر دیگر کانادا، در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

 

شرط پذیرش در دانشگاه مک‌گیل کانادا


برای پذیرش در دانشگاه مک‌گیل، شما باید مدارک و شرایط مشخصی را داشته باشید. در ادامه این شرایط را برای شما بیان کرده‌ایم:

 • داشتن مدرک دیپلم برای ورود به مقطع کارشناسی یا داشتن مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط با رشته‌ی تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • داشتن ریز نمرات قابل قبول نمرات خوب در دوره‌ی تحصیلی
 • داشتن مدرک آیلتس با نمره‌ی حداقل ۶٫۵ یا مدرک تافل با نمره‌ی حداقل ۹۰
 • نوشتن مقاله‌ی حرفه‌ای و یا تحقیقاتی در رابطه با رشته‌ی تحصیلی
 • داشتن توصیه‌نامه از استاد یا پروفسور دانشگاه محل تحصیل

همچنین، بسته به رشته‌ی تحصیلی مورد نظر، شرایط و مدارک مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر، به وب‌سایت رسمی دانشگاه مک‌گیل مراجعه کنید.

چه رشته‌هایی در دانشگاه مک‌گیل تدریس می‌شود؟

هما‌ن‌طور که احتمالا تا به این‌جای کار متوجه شده‌اید، دانشگاه مک‌گیل یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا است پس طبیعی است که رشته‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون داشته باشد.

برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه مک‌گیل تدریس می‌شوند عبارتند از:

 • رشته‌های شاخه‌ی مهندسی
 • رشته علوم رایانه و فناوری اطلاعات
 • رشته فیزیک و ریاضیات
 • رشته‌های شاخه‌ی شیمی
 • رشته زیست‌شناسی و علوم زیستی
 • رشته طراحی و هنرهای دیجیتال
 • رشته علوم سیاسی و اقتصاد
 • رشته حقوق
 • رشته‌های پزشکی، بهداشت، روانشناسی
 • رشته آموزش و پرورش
 • رشته علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی

به عنوان نکته باید اضافه کرد که دانشگاه مک‌گیل دارای برنامه‌های مختلف تحصیلی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری نیز می‌باشد.

تدریس در دانشگاه مک‌گیل به چه زبانی است؟

در دانشگاه مک‌گیل، زبان تدریس به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است. هر دو زبان به عنوان زبان‌های رسمی کانادا به شمار می‌آیند و دانشجویان می‌توانند در کلاس‌هایی که به یکی از این زبان‌ها تدریس می‌شوند شرکت کنند. به طور کلی، اغلب درس‌ها در دانشگاه مک‌گیل به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، با این حال، برخی از دروس به زبان فرانسوی نیز برگزار می‌شوند و دانشجویان می‌توانند از این دروس استفاده کنند. علاوه بر این، دانشگاه مک‌گیل دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسوی را نیز ارائه می‌دهد تا دانشجویان بهبود زبان خود را برای تسلط به زبان تدریس و ارتباط با دیگر دانشجویان افزایش دهند.

امکانات دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک‌گیل دارای امکانات ویژه‌ای است که به دانشجویان کمک می‌کند تا در تحصیلات و زندگی روزمره‌شان راهبردی بهتر داشته باشند. برخی از امکانات موجود در دانشگاه مک‌گیل عبارتند از:

1. کتابخانه‌های فراوان با دسترسی به دیتابیس‌های آنلاین

2.امکانات ورزشی کامل شامل استخرهای بزرگ، سالن‌های بدنسازی و رقص

3. ساختمان‌های پزشکی، ارائه‌ی خدمات درمانی و مشاوره‌ی روان‌شناسی

4.مراکز تحقیقاتی پیشرفته برای دانشجویان دکتری و پژوهشگران

5.اقامتگاه‌های دانشجویی با امکانات کامل شامل سالن‌های تلویزیون، ماشین‌لباسشویی و اینترنت پرسرعت

6.فضاهای کار گروهی و کلاس درس با تجهیزات روز و امکانات دیجیتال

7. رویدادها و جشنواره‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی.

همچنین، دانشگاه مک‌گیل به دانشجویان خود امکاناتی برای پشتیبانی و راهنمایی در تحصیلات و کارآفرینی نیز ارائه می‌دهد. به طور کلی، دانشگاه مک‌گیل از امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان خود برخوردار است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه مک‌گیل کانادا و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل و کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل باشد که شرایط فوق‌العاده ای را برای شما فراهم خواهد کرد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آموزشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

apple-icon-114x114
دیگر دانشگاه های همین کشور​
apple-icon-114x114
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

محل اسکان – دو وعده غذای گرم
مدت زمان انجام پروسه ۳ تا ۴ ماه
پایه حقوق دریافتی ۷۵۰۰ ریال قطر – تقریبا ۱۲۰ میلیون تومان
هر ۴ ماه ۱۵ روز مرخصی با بلیط رفت و برگشت به ایران

دریافتی ماهانه۴۰۰ تا ۵۵۰ ریال عمان
ماهانه تقریبا ۸۳ میلیون تومان
محل اسکان – خانواده از ابتدا همراه – بیمه
مدت زمان انجام‌پروسه ۳ تا ۴ ماه 
دسترسی به‌ بازار کار جهانی

فشرده و ترمیک
مرداد ۱۴۰۳
ویژه شاغلین
با هدیه ۱۰۰ هزار تومانی