apple-icon-114x114

دانشگاه میلان ایتالیا

اگر شما قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارید، قطعا نام دانشگاه میلان به گوشتان خورده است. یکی از بزرگترین، قدیمی ترین و البته با امکانات ترین دانشگاه کشور ایتالیا!

اگر شما قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارید، قطعا نام دانشگاه میلان به گوشتان خورده است. یکی از بزرگترین، قدیمی ترین و البته با امکانات ترین دانشگاه کشور ایتالیا!

در این مقاله قرار است تا در مورد دانشگاه میلان و شرط ورود و پذیرش در آن صحبت کنیم، بنابراین تا انتها با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما همراه باشید.

دانشگاه میلان، هنر در کنار آموزش پیشرفته

دانشگاه میلان (Università degli Studi di Milano) یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا است که در شمال ایتالیا و در شهر میلان واقع شده است.

دانشگاه میلان شامل ۹ دانشکده می‌شود که در زمینه‌های مختلفی مانند علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم پزشکی و دامپزشکی فعالیت می‌کنند. این دانشگاه همچنین برخی از برترین مراکز تحقیقاتی و فناوری ایتالیا را در بر می‌گیرد و به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی برتر اروپا شناخته می‌شود.

دانشگاه میلان با داشتن اساتید و پژوهشگران برجسته، فرصت‌های شغلی و تحصیلی بسیار خوبی برای دانشجویان فراهم می‌کند. همچنین این دانشگاه در صدر لیست دانشگاه‌های ایتالیا قرار دارد و در جهان نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر شناخته می‌شود.

تاریخچه دانشگاه میلان

دانشگاه میلان در سال 1923 به عنوان یک دانشگاه دولتی تأسیس شد. اما تاریخچه آن به دوران قرون وسطی بازمی‌گردد. در اوایل قرن یازدهم، برجامینو دا بیساکونتی، پادشاه ایتالیا، دانشگاهی را در شهر میلان تأسیس کرد. این دانشگاه، که با نام “Studium Generale Mediolanense” شناخته می‌شد، در حدود یک قرن فعالیت خود را ادامه داد.

بعد از اینکه ایتالیا در سال 1861 به یک کشور متحد شد، دانشگاه میلان به عنوان یکی از دانشگاه‌های ملی ایتالیا تحت نظارت دولت قرار گرفت. اما پس از جنگ جهانی دوم، دانشگاه میلان به عنوان یک دانشگاه دولتی مجدداً تأسیس شد.

دانشگاه میلان در حال حاضر با بیش از ۸۰٬۰۰۰ دانشجو، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایتالیا است.

شرط ورود به دانشگاه میلان

برای ورود به دانشگاه میلان، دانشجو باید بر اساس سطح تحصیلی مورد نظر خود، مدرک مورد نیاز، معدل مناسب و شرایط ویژه‌ای که برای هر رشته تحصیلی متفاوت است را داشته باشد.

برای زبان انگلیسی، دانشجو باید دارای یکی از مدارک زبانی مانند آیلتس یا تافل با نمره مناسب باشد.

البته باید اضافه کرد که برای برخی از رشته‌ها، مصاحبه و یا آزمون ورودی نیز ممکن است الزامی باشد.

بعضی از رشته‌های دانشگاه میلان از یک سیستم امتیازی استفاده می‌کنند که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا بر اساس نمرات کسب شده در آزمون‌ها و سایر فعالیت‌ها، مقداری امتیاز جمع کنند. با کسب امتیاز کافی، دانشجو می‌تواند وارد رشته مورد نظر خود شود.

به طور کلی، برای ورود به دانشگاه میلان، دانشجو باید به موارد مشخص شده برای رشته تحصیلی مورد نظرش برآورده کند و سپس بر اساس رتبه و امتیاز کسب شده در آزمون‌ها و سایر معیارهای ارزیابی، وارد دانشگاه شود.

 مقطع کارشناسی

برای ورود به مقطع کارشناسی، دانشجو باید دارای مدرک دبیرستانی با معدل مناسب باشد. همچنین برای زبان انگلیسی، دانشجو باید دارای یکی از مدارک زبانی مانند آیلتس یا تافل با نمره مناسب باشد.

مقطع کارشناسی ارشد

برای ورود به برنامه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه میلان، دانشجو باید دارای مدرک لیسانس با معدل مناسب باشد. همچنین برخی از برنامه‌های کارشناسی ارشد نیاز به یک سطح مشخص از دانش زبان انگلیسی دارند و دانشجو باید بر اساس این نیاز، مدرک زبان معتبری مانند آیلتس یا تافل با نمره مناسب را در اختیار داشته باشد.

مقطع دکتری

برای ورود به برنامه‌های دکتری دانشگاه میلان، دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل مناسب باشد. همچنین  برنامه‌های دکتری نیاز به یک سطح مشخص از دانش زبان انگلیسی دارند و دانشجو باید بر اساس این نیاز، مدرک زبان معتبری مانند آیلتس یا تافل با نمره مناسب را در اختیار داشته باشد. در برخی موارد برای ورود به دکتری لازم است که یک رزومه با شرح هرگونه تجربه حرفه‌ای ، پروژه تحقیقاتی و هر گونه مقاله انتشاراتی خود را ارائه دهید.

 

چه رشته‌هایی در دانشگاه میلان تدریس می‌شود؟

همانطور که تا به اینجای کار متوجه شده اید، دانشگاه میلان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایتالیا است و در بیش از ۴۰ رشته تحصیلی فعالیت می‌کند. بعضی از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند عبارتند از:

  • رشته های پزشکی
  • رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی
  • رشته های علوم انسانی و اجتماعی مانند جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، تاریخ و …
  • رشته های علوم پایه مانند ریاضیات و فیزیک
  • رشته های حقوقی مانند حقوق و اقتصاد
  • رشته های هنر و طراحی مانند طراحی داخلی و هنرهای تجسمی

امکانات دانشگاه میلان

دانشگاه میلان از امکانات مدرن و جامعی برای دانشجویان خود برخوردار است. این امکانات شامل موارد زیر می‌شود:

  • کتابخانه‌های بزرگ و مجهز

دانشگاه میلان دارای کتابخانه‌های بزرگی با مجموعه‌های کتاب‌های گسترده است که به دانشجویان اجازه می‌دهد کتاب‌های لازم برای تحصیلات خود را به صورت رایگان در اختیار بگیرند.

  • امکانات آزمایشگاهی، رفاهی

دانشگاه میلان دارای فضاهای آموزشی و تحقیقاتی بسیاری مانند کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها، استودیوها، اتاق‌های خوابگاهی، محل‌های مشترک و … می‌باشد.

  • استفاده از تکنولوژی و سامانه‌های مدیریت آنلاین

دانشگاه میلان از تکنولوژی‌های پیشرفته در آموزش استفاده می‌کند و دانشجویان می‌توانند از امکانات مدرنی مانند سامانه‌های مدیریت آموزشی آنلاین، دسترسی به اینترنت بی‌سیم و امکانات سخت‌افزاری مانند کامپیوتر و پرینتر استفاده کنند.

  • امکانات فرهنگی و هنری

دانشگاه میلان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و هنری ایتالیا محسوب می‌شود و دارای موزه‌های معروف و جایگاه‌های تاریخی است که به دانشجویان این دانشگاه امکان دسترسی به آثار هنری و تاریخی را می‌دهد.

به عنوان جمع بندی باید گفت…

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه میلان و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل و کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل باشد که شرایط فوق العاده ای را برای شما فراهم خواهد کرد که قطعا با توجهی به امکاناتی که در اخیتار شما قرار می‌دهد، تجربه‌ی تحصیل و زندگی خوبی را خواهید داشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آموزشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

apple-icon-114x114
دیگر دانشگاه های همین کشور​
apple-icon-114x114
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا