apple-icon-114x114

دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1222تأسیس شده است و در حال حاضر بیش از ۶۰،۰۰۰ دانشجو در آن تحصیل می‌کنند.

دانشگاه پادوا یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1222 تأسیس شده است و در حال حاضر بیش از ۶۰،۰۰۰ دانشجو در آن تحصیل می‌کنند.

قرار گرفتن این دانشگاه در شهر پادوا، که یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایتالیا است، سبب شده تا این دانشگاه، معماری بسیار زیبا و جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فراوانی داشته باشد. در ادامه به صورت کامل‌تر در مورد این دانشگاه صحبت خواهیم کرد. چنانچه می‌خواهید اطلاعات بیشتری از دانشگاه پادوا داشته باشید، با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما  همراه باشید.

تاریخچه دانشگاه پادوا

اگر بخواهیم در مورد تاریخچه دانشگاه پادوا صحبت کنیم باید به سال 1222 بازگردیم. در آن زمان، پادوا یکی از شهرهای مهم ایتالیا بود که به عنوان مرکز تجاری، فرهنگی و تحصیلی شناخته می‌شد. تأسیس دانشگاه پادوا با همکاری میان شهرداری پادوا و کلیسای شهر برگزار شد و به عنوان یکی از اولین دانشگاه‌های اروپا شناخته شد.

در اوایل تأسیس دانشگاه پادوا، فقط چهار رشته علوم پایه شامل فلسفه، حقوق، طب و علوم مذهبی تدریس می‌شد. اما در سال‌های بعد، دانشگاه پادوا به تدریج به یک مرکز آموزش عالی معتبر برای بیشتر رشته‌های تحصیلی تبدیل شد. در دوره‌های مختلف تاریخ، دانشگاه پادوا مکان تأسیس و پیشرفت چندین مدرسه فلسفی و علمی بوده است و همچنین به عنوان مرکز تحقیقاتی و پژوهشی معتبر در ایتالیا و جهان شناخته می‌شود.

امروزه دانشگاه پادوا با بیش از ۶۰،۰۰۰ دانشجو و بیش از ۸۰۰۰ عضو هیأت علمی به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا و جهان شناخته می‌شود.

شرط پذیرش در دانشگاه پادوا در مقطع مختلف تحصیلی

شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا بسته به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت است. در ادامه شرایط پذیرش در برخی از مقاطع تحصیلی دانشگاه پادوا را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • مقطع کارشناسی

شرایط پذیرش در این مقطع تحصیلی شامل داشتن مدرک دبیرستانی یا معادل آن، شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و کسب نمره قبولی در آن است. همچنین در برخی از رشته‌ها، داوطلبان نیاز به شرکت در آزمون‌های ویژه دارند.

 • مقطع کارشناسی ارشد

برای پذیرش در این مقطع تحصیلی، داشتن مدرک لیسانس یا معادل آن، شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، کسب نمره قبولی و گاهی هم مصاحبه با استادان دانشگاه مورد نیاز است.

 • مقطع دکتری

برای پذیرش در برنامه دکتری دانشگاه پادوا، داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، کسب نمره قبولی و مصاحبه با استادان دانشگاه مورد نیاز است.

لطفا توجه داشته باشید که شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا در مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت است و ممکن است برای برخی رشته‌ها شرایط دیگری نیز لازم باشد. برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر، به سایت رسمی دانشگاه پادوا مراجعه کنید.

چه رشته‌هایی در دانشگاه پادوا تدریس می‌شود؟

دانشگاه پادوا رشته‌های متنوعی را در دوره‌های مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد. این دانشگاه همواره تلاش می‌کند تا بیشترین تجربه‌ی آموزشی و تحقیقاتی را برای دانشجویان خود فراهم کند.

به طور کلی، دانشگاه پادوا در حوزه‌های مختلفی از جمله علوم پایه، مهندسی، علوم پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، هنر و موسیقی فعالیت دارد. به عنوان مثال، برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه پادوا تدریس می‌شوند عبارتند از:

 • رشته‌های علوم پایه: ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، علوم زمین، علوم کامپیوتر
 • رشته‌های مهندسی: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی معماری، مهندسی مواد، مهندسی عمران
 • رشته‌های علوم پزشکی: پزشکی، دندان‌پزشکی، بهداشت، پرستاری
 • رشته‌های علوم اجتماعی: اقتصاد، مدیریت، حسابداری، حقوق، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، روابط بین‌الملل
 • رشته‌های علوم انسانی: زبان‌های خارجی، فلسفه، تاریخ، ادبیات، هنر، موسیقی

به علاوه، دانشگاه پادوا همچنین در برنامه‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای فعالیت دارد و در حوزه‌های مختلفی از جمله انرژِی پایدار، زیست‌فناوری، فناوری اطلاعات، فناوری‌های نوین و موارد دیگر تحقیقاتی انجام می‌دهد.

در کل دانشگاه پادوا به دانشجویان فرصتی را برای یادگیری و توسعه دادن دانش‌های خود در حوزه‌های مختلف ارائه می‌دهد و از طریق تحقیقات و فعالیت‌های خود، به پیشرفت و توسعه‌ی جامعه کمک می‌کند.

امکانات دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا از امکانات زیادی برای دانشجویان خود برخوردار است. برخی از این امکانات عبارتند از:

 • دانشگاه پادوا بیش از 20 کتابخانه دارد که در آن‌ها بیش از 2 میلیون کتاب، مجله و منبع الکترونیکی در دسترس دانشجویان قرار دارد.
 • این دانشگاه دارای بیش از 50 آزمایشگاه مختلف است که در آن‌ها دانشجویان می‌توانند تجربیات عملی خود را در زمینه‌های مختلفی از جمله فیزیک، شیمی، بیوشیمی، زیست‌شناسی و مهندسی برای تکمیل دانش خود به کار ببندند.
 • بیش از 150 مرکز تحقیقاتی مختلف دارد که به دانشجویان فرصتی را برای تحقیق و یادگیری در حوزه‌های مختلف می‌دهد.
 • دارای سالن‌های کنفرانس مجهز و بزرگی است که برای برگزاری کنفرانس‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها و جلسات مختلف در دسترس است.
 • خدمات پشتیبانی متنوعی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد که شامل مشاوره تحصیلی، خدمات بهداشتی و روانشناختی، خدمات مالی و مسکن، خدمات فرهنگی و ورزشی و … می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه پادوا و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل و کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل باشد که شرایط فوق‌العاده‌ای را برای شما فراهم خواهد کرد که قطعا با توجه به امکاناتی که در اخیتار شما قرار می‌دهد، تجربه‌ی تحصیل و زندگی خوبی را خواهید داشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آموزشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

apple-icon-114x114
دیگر دانشگاه های همین کشور​
apple-icon-114x114
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

محل اسکان – دو وعده غذای گرم
مدت زمان انجام پروسه ۳ تا ۴ ماه
پایه حقوق دریافتی ۷۵۰۰ ریال قطر – تقریبا ۱۲۰ میلیون تومان
هر ۴ ماه ۱۵ روز مرخصی با بلیط رفت و برگشت به ایران

دریافتی ماهانه۴۰۰ تا ۵۵۰ ریال عمان
ماهانه تقریبا ۸۳ میلیون تومان
محل اسکان – خانواده از ابتدا همراه – بیمه
مدت زمان انجام‌پروسه ۳ تا ۴ ماه 
دسترسی به‌ بازار کار جهانی

فشرده و ترمیک
مرداد ۱۴۰۳
ویژه شاغلین
با هدیه ۱۰۰ هزار تومانی