apple-icon-114x114

دانشگاه ساسکاچوان کانادا

دانشگاه ساسکاچوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کانادا است که هر ساله دانشجویان جدید داخلی و بین المللی را می‌پذیرد. این دانشگاه از نظر امکانات آموزشی، فرهنگی، رفاهی در رده‌ی خوبی قرار دارد.

دانشگاه ساسکاچوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کانادا است که هر ساله دانشجویان جدید داخلی و بین‌المللی را می‌پذیرد. این دانشگاه از نظر امکانات آموزشی، فرهنگی، رفاهی در رده‌ی خوبی قرار دارد.

در این مقاله قرار است تا در مورد دانشگاه ساسکاچوان و شرط ورود و پذیرش در آن صحبت کنیم، بنابراین اگر شما نیز دوست دارید تا در این مورد اطلاعاتی داشته باشید و علاقمند به تحصیل در این کشور هستید، تا انتهای مطلب با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما همراه باشید.

دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه برتر کشور کانادا

دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan) یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا است که در شهر ساسکاتون واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ تاسیس شد و امروزه دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجو است.

دانشگاه ساسکاچوان بیشتر در رشته‌های علوم پایه، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، حقوق و کسب و کار شناخته می‌شود. این دانشگاه همچنین دارای برنامه‌های دانشجویی بین‌المللی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا در دانشگاه‌های در سراسر جهان تحصیل کنند.

از ویژگی‌های دیگر دانشگاه ساسکاچوان می‌توان به دانشکده‌های معتبر آن، امکانات و تجهیزات پیشرفته، برنامه‌های پژوهشی متنوع و تلاش برای ایجاد یک محیط دانشگاهی آموزشی و فرهنگی اشاره کرد.

تاریخچه دانشگاه ساسکاچوان

همان‌طور که گفته شد، دانشگاه ساسکاچوان در سال ۱۹۰۷ تاسیس شد. این دانشگاه در شهر ساسکاتون قرار دارد که پایتخت استان ساسکاچوان کانادا است. ابتدا با نام “دانشگاه کلوجوی” شروع به فعالیت کرد و در سال ۱۹۰۹ به نام فعلی خود تغییر نام داد.

در دوره اولیه، دانشگاه ساسکاچوان تنها دارای چهار دانشکده بود:

  • دانشکده‌ی کشاورزی
  • دانشکده‌ی علوم
  • دانشکده‌ی فنی
  • دانشکده‌ی داروسازی

در سال‌های بعدی، دانشکده‌های دیگری مانند دانشکده‌ی ادبیات، دانشکده‌ی حقوق، دانشکده‌ی تجارت و اقتصاد و دانشکده‌ی پزشکی اضافه شدند.

امروزه، دانشگاه ساسکاچوان بیش از ۲۵ هزار دانشجو دارد و در بیشتر رشته‌های تحصیلی، از رشته‌های علوم پایه و مهندسی گرفته تا رشته‌های پزشکی، کشاورزی و کسب و کار، برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌دهد.

شرایط پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه ساسکاچوان

شرایط پذیرش برای مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه ساسکاچوان ممکن است متفاوت باشد. در ادامه به شرایط پذیرش برای مقاطع مختلف اشاره می‌کنیم:

 مقطع کارشناسی

برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه ساسکاچوان، دانشجو باید مدرک دبیرستانی یا معادل آن را داشته باشد. همچنین باید مشخصات پذیرش به همراه رزومه تحصیلی و نامه‌ای از دبیرستان ارائه کنند. در بعضی از رشته‌ها، برای پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان، امتحانات استانداردی مانند SAT یا ACT نیز لازم است.

مقطع کارشناسی ارشد

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ساسکاچوان، دانشجو باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را داشته باشد. همچنین باید نمرات تحصیلی، رزومه تحصیلی، توصیه‌نامه و بیانیه هدف را ارائه دهند. بعضی از برنامه‌های کارشناسی ارشد ممکن است به داشتن تجربه کاری در زمینه مرتبط نیز نیاز داشته باشند.

 مقطع دکتری

برای پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه ساسکاچوان، دانشجو باید مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را داشته باشد. همچنین باید نمرات تحصیلی، رزومه تحصیلی، توصیه‌نامه، بیانیه هدف و نمونه‌هایی از مطالعات پژوهشی قبلی را ارائه دهند. در بعضی از رشته‌ها، مصاحبه و امتحان استانداردی مانند GRE نیز لازم است.

توجه داشته باشید که شرایط پذیرش ممکن است برای هر رشته و برنامه تحصیلی متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره شرایط پذیرش در رشته‌های مختلف در دانشگاه ساسکاچوان، به سایت رسمی دانشگاه یا دفتر مربوطه مراجعه کنید.

همچنین، برای پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان، دانشجو باید به زبان انگلیسی مسلط باشد. در صورتی که زبان اول دانشجویی شما غیر از انگلیسی است، شما باید نمره‌های مناسبی در آزمون زبان مانند TOEFL یا IELTS کسب کنید.

در کل، برای پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان باید مدارک و مشخصاتی را ارائه کرد که نشان دهد دانشجوی متقاضی برای تحصیل در دانشگاه مناسب است. تجربه کاری، تحقیقات پیشین و امتیازات آکادمیکی نیز می‌توانند در فرایند پذیرش تاثیرگذار باشند.

چه رشته‌هایی در دانشگاه ساسکاچوان تدریس می‌شود؟

دانشگاه ساسکاچوان دارای دو دانشکده اصلی و چندین مرکز آموزشی است که در بین آن‌ها رشته‌های متنوعی برای تحصیل در سطوح مختلف ارائه می‌شود. برخی از رشته‌های موجود در دانشگاه ساسکاچوان عبارتند از:

  • رشته‌های علوم پایه و فنی (ریاضیات، آمار، فیزیک، شیمی، مهندسی، علوم کامپیوتر، اطلاعاتی، نرم‌افزار و …)
  • رشته‌های اقتصادی و مدیریت (حسابداری، مدیریت، بازاریابی، مدیریت مالی، برنامه‌ریزی استراتژیک و …)
  • رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی (علوم اجتماعی، روانشناسی، خدمات اجتماعی، جامعه‌شناسی، تاریخ، فرهنگ‌شناسی و …)
  • رشته‌های بهداشتی (پزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری، بهداشت عمومی و …)
  • رشته‌های هنری (هنرهای تجسمی، رسانه، فیلم‌سازی و …)

این فهرست تنها یک نمونه کوچک از رشته‌هایی است که در دانشگاه ساسکاچوان تدریس می‌شود، و رشته‌های بسیاری دیگر نیز در این دانشگاه وجود دارد.

امکانات دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان دارای امکانات و تسهیلات بسیاری است که برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه قابل دسترسی هستند. برخی از امکانات و تسهیلات اصلی این دانشگاه عبارتند از:

1.کتابخانه مرکزی با مجموعه‌ای بزرگ از منابع الکترونیکی و چاپی

2.مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های پیشرفته در حوزه‌های مختلف

3.مجموعه‌ای از ورزشگاه‌ها، سالن‌های تمرین، استخرها و امکانات تفریحی ورزشی

4.مراکز دانشجویی شامل اتاق‌های مطالعه، مکان‌های اجتماعی و پشتیبانی از دانشجویان

5.خدمات بهداشتی و درمانی، از جمله مراکز پزشکی، روانشناسی، مشاوره و خدمات پرستاری

6.سالن‌های کنفرانس و جشنواره برای برگزاری رویدادهای دانشگاهی و جامعه محلی

7.مراکز خدمات دانشجویی برای کمک به دانشجویان در تحقق اهداف تحصیلی و شغلیشان

8.ساختمان‌های پیشرفته با فضاهای آموزشی مجهز به فناوری‌های جدید

همچنین، دانشگاه ساسکاچوان برنامه‌های بسیاری برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی و دانشجویانی با نیازهای ویژه دارد و به آن‌ها خدمات منحصر به فردی ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه ساسکاچوان و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل و کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل باشد که شرایط فوق‌العاده ای را برای شما فراهم خواهد کرد. همچنین داشنجویان بین‌المللی به دلیل داشتن امکانات رفاهی فوق‌العاده قطعا شرایط خوبی برای تحصیل و زندگی را تجربه خواهند کرد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آموزشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

apple-icon-114x114
دیگر دانشگاه های همین کشور​
apple-icon-114x114
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

محل اسکان – دو وعده غذای گرم
مدت زمان انجام پروسه ۳ تا ۴ ماه
پایه حقوق دریافتی ۷۵۰۰ ریال قطر – تقریبا ۱۲۰ میلیون تومان
هر ۴ ماه ۱۵ روز مرخصی با بلیط رفت و برگشت به ایران

دریافتی ماهانه۴۰۰ تا ۵۵۰ ریال عمان
ماهانه تقریبا ۸۳ میلیون تومان
محل اسکان – خانواده از ابتدا همراه – بیمه
مدت زمان انجام‌پروسه ۳ تا ۴ ماه 
دسترسی به‌ بازار کار جهانی

فشرده و ترمیک
مرداد ۱۴۰۳
ویژه شاغلین
با هدیه ۱۰۰ هزار تومانی