apple-icon-114x114

دانشگاه تورین ایتالیا

شهر تورین یکی از شهرهای بزرگ کشور ایتالیا است. این شهر جدا از تمام امکاناتی که دارد، دانشگاه تورین را در خود جای داده است. دانشگاهی که به سبب سبک آموزشی امکانات بسیار معروف شده است.

شهر تورین یکی از شهرهای بزرگ کشور ایتالیا است. این شهر جدا از تمام امکاناتی که دارد، دانشگاه تورین را در خود جای داده است. دانشگاهی که به سبب سبک آموزشی و امکانات بسیار معروف شده است.

در این مقاله قرار است تا در مورد دانشگاه تورین و شرط ورود و پذیرش در آن صحبت کنیم، بنابراین تا انتها با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما  همراه باشید.

دانشگاه تورین، دانشگاه معروف ایتالیا

دانشگاه تورین (University of Turin) یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا است که در شمال ایتالیا، در شهر تورین قرار دارد. این دانشگاه در سال 1404 تأسیس شده و از آن زمان به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا به شمار می‌آید. این دانشگاه از بیش از 120.000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش می‌کند.

دانشگاه تورین در 13 دانشکده مختلف، از جمله دانشکده علوم پایه، دانشکده مهندسی و دانشکده پزشکی تأمین آموزش می‌کند. این دانشگاه در بیش از 80 رشته تحصیلی فعالیت می‌کند که شامل علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی است.

دانشگاه تورین با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، از امکانات و تجهیزات مناسبی برای دانشجویان خود برخوردار است. همچنین دانشگاه تورین ارتباطات مستقیم با بسیاری از دانشگاه‌های برتر اروپا و جهان را داراست که این ارتباطات در رشد تحصیلی و حرفه‌ای دانشجویان این دانشگاه تأثیر گذار بوده است.

تاریخچه دانشگاه تورین

دانشگاه تورین (University of Turin) در سال 1404 توسط دوک سابویا، “امیدوآلدو” تأسیس شد. این دانشگاه در طول تاریخ خود، به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر و مرموز ایتالیا شناخته شده است.

دانشگاه تورین در زمان تأسیس، در حالتی بسیار ساده و بدون امکانات به عنوان مرکز آموزشی فعالیت می‌کرد. اما در قرن 16، دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر ایتالیا شناخته شد.

در قرن 18 و 19 دانشگاه تورین به دلیل بروز انقلاب صنعتی و نوآوری‌های علمی به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر در زمینه مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و … شناخته شد. همچنین در این دوره، دانشگاه تورین به یکی از مراکز تحقیقاتی مهم در ایتالیا تبدیل شد.

امروزه، دانشگاه تورین با بیش از 70 هزار دانشجو در بیش از 120 رشته تحصیلی در دانشکده‌های مختلف ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان خود دارد.

شرط ورود به دانشگاه تورین در مقاطع مختلف

شرط ورود به دانشگاه تورین بستگی به مقطع تحصیلی مورد نظر دارد. در ادامه شرایط ورود به دانشگاه تورین برای مقاطع مختلف تحصیلی آورده شده است:

 •  مقطع کارشناسی

برای ورود به دانشگاه تورین در مقطع کارشناسی، داوطلبان باید دارای مدرک دبیرستانی معادل با مدرک دبیرستان ایتالیا باشند. همچنین داوطلبان باید با موفقیت آزمون کنکور ایتالیا را (Esame di Stato) گذرانده و نمره قابل قبولی کسب کرده باشند. همچنین برخی رشته‌های دانشگاه تورین نیازمند آزمون ورودی مخصوص هستند.

 • مقطع کارشناسی ارشد

برای ورود به دانشگاه تورین در مقطع کارشناسی ارشد، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی معادل با مدرک ایتالیایی باشند. همچنین باید با موفقیت آزمون ورودی مربوط به رشته مورد نظر را گذرانده و نمره قابل قبولی کسب کرده باشند.

 •  مقطع دکتری

برای ورود به دانشگاه تورین در مقطع دکتری، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد معادل با مدرک ایتالیایی باشند. همچنین باید با موفقیت آزمون ورودی مربوط به رشته دکتری را گذرانده و نمره قابل قبولی کسب کرده باشند. همچنین باید پروژه پژوهشی مربوط به رشته تحصیلی خود را ارائه کنند و توانایی پژوهش در آن رشته را به اثبات برسانند.

چه رشته‌هایی در دانشگاه تورین تدریس می‌شود؟

دانشگاه تورین یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایتالیا است که در بیش از ۱۵۰ رشته مختلف، از مقاطع کارشناسی تا دکتری، آموزش و پژوهش ارائه می‌دهد. این دانشگاه در بیشتر حوزه‌های علمی و فنی فعالیت می‌کند و به عنوان یکی از مراکز مطالعاتی برجسته در ایتالیا شناخته می‌شود. به عنوان مثال، برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه تورین تدریس می‌شوند، عبارتند از:

 • رشته‌های علوم پایه (فیزیک، شیمی، ریاضیات، آمار و …)
 • رشته‌های مهندسی (مهندسی مکانیک، برق، کامپیوتر، شیمی، مواد و …)
 • رشته‌های علوم پزشکی و بهداشت (دندان‌پزشکی، پزشکی، بهداشت عمومی و …)
 • رشته‌های علوم انسانی (زبان و ادبیات ایتالیا، فیلسوفی، تاریخ و …)
 • رشته‌های علوم اجتماعی (علوم اقتصادی، علوم سیاسی، جامعه شناسی و …)
 • رشته‌های هنرها و طراحی (هنرهای زیبا، معماری و …)

این دانشگاه همچنین برنامه‌های مختلف تحصیلی بین‌المللی، از جمله برنامه‌های تبادل دانشجویی با دانشگاه‌های خارجی و همچنین برنامه‌های آموزشی بین‌المللی مانند دوره‌های کوتاه مدت، دوره های تابستانی و برنامه‌های کارآموزی در موسسات بین‌المللی را دارد.

امکانات دانشگاه تورین

دانشگاه تورین به دانشجویان خود امکانات متنوعی را ارائه می دهد. برخی از این امکانات عبارتند از:

 • مجهز به مراکز تحقیقاتی

دانشگاه تورین دارای مراکز تحقیقاتی بسیاری می‌باشد که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند.

 • مجهز به کتابخانه‌ی کامل

دانشگاه تورین دارای یکی از بزرگترین کتابخانه‌های اروپاست. این کتابخانه دارای بیش از 4 میلیون کتاب، مجله و نسخه الکترونیکی می‌باشد.

 • مجهز به امکانات ورزشی

دانشگاه تورین به دانشجویان خود امکانات ورزشی متنوعی از جمله باشگاه‌های ورزشی، میدان‌های ورزشی و استخرها را ارائه می‌دهد.

 • مجهز به امکانات خدماتی

دانشگاه تورین به دانشجویان خود امکانات خدماتی متنوعی از جمله خدمات پزشکی، خدمات مشاوره، خدمات مالی و خدمات اجتماعی را ارائه می‌دهد. همچنین دانشگاه تورین به دانشجویان خود امکانات فناوری اطلاعاتی متنوعی از جمله دسترسی به اینترنت پرسرعت، سیستم‌های اطلاعاتی، ایمیل و فضای ذخیره‌سازی ابری را فراهم می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه تورین و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل و کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل باشد که شرایط فوق‌العاده‌ای را برای شما فراهم خواهد کرد که قطعا با توجه به امکاناتی که در اخیتار شما قرار می‌دهد، تجربه‌ی تحصیل و زندگی خوبی را خواهید داشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آمورشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

apple-icon-114x114
دیگر دانشگاه های همین کشور​
apple-icon-114x114
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

محل اسکان – دو وعده غذای گرم
مدت زمان انجام پروسه ۳ تا ۴ ماه
پایه حقوق دریافتی ۷۵۰۰ ریال قطر – تقریبا ۱۲۰ میلیون تومان
هر ۴ ماه ۱۵ روز مرخصی با بلیط رفت و برگشت به ایران

دریافتی ماهانه۴۰۰ تا ۵۵۰ ریال عمان
ماهانه تقریبا ۸۳ میلیون تومان
محل اسکان – خانواده از ابتدا همراه – بیمه
مدت زمان انجام‌پروسه ۳ تا ۴ ماه 
دسترسی به‌ بازار کار جهانی

فشرده و ترمیک
مرداد ۱۴۰۳
ویژه شاغلین
با هدیه ۱۰۰ هزار تومانی