تعیین وقت سفارت؛ نکاتی که باید بدانید!

اگر شما قصد خروج از کشور را داشته باشید، یکی از کارهایی که قبل از انجام این کار باید انجام دهید دریافت یا اخذ اجازه از کشور مقصد است. این که شما بتوانید از کشور مقصد اجازه دریافت کنید همان مفهومی است که به اسم ویزا در بین افراد شناخته می‌شود.

شهروندان ساکن ایران برای این که بتوانند به بیشتر کشورها سفر کنند، نیاز به گرفتن ویزای آن کشورها را دارند.اولین قدم قبل از گرفتن ویزا، هماهنگی با سفارت و گرفتن وقت سفارت برای انجام این کار است. موضوعی که در این بخش قرار است تا به بررسی آن بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

گرفتن وقت سفارت به چه معنا است؟

گرفتن وقت سفارت به معنای درخواست و رزرو زمانی خاص برای مراجعه به سفارت یا کنسولگری یک کشور است. زمانی که نیاز به مراجعه به سفارت یا کنسولگری یک کشور برای انجام اموری مانند درخواست ویزا، تمدید پاسپورت، تقاضای اقامت یا هر امر دیگری دارید، باید با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید و وقت خود را هماهنگ کنید.

 با انجام این کار شما موظف هستید که در تاریخ و زمان تعیین شده در سفارت حضور پیدا کرده و اموراداری  مدنظر بپردازید.

همچنین انجام این کار هرج و مرج، بی‌نظمی و شلوغی در زمان مراجعه به سفارت را از بین می‌برد و شما نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن و طبق وقت تعیین شده کار خود را انجام دهید.

چطور می‌توان فرآیند تعیین وقت سفارت را انجام داد؟

در برخی موارد، سفارت یا کنسولگری‌ها از سیستم آنلاین برای گرفتن وقت استفاده می‌کنند و شما می‌توانید از طریق اینترنت و مراجعه به وب‌سایت آن ها وقت مورد نظر را رزرو کنید.

البته امکان مراجعه حضوری نیز وجود دارد و همچنین می‌توانید برای اخذ وقت سفارت به صورت فوری یا عادی اقدام کنید.

تعیین وقت سفارت فوری و عادی

تعیین وقت سفارت فوری

تعیین وقت سفارت فوری به معنای درخواست و رزرو زمانی فوری، برای مراجعه به سفارت یک کشور است. این روش برای افرادی استفاده می‌شود که به دلایل اضطراری نیاز دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سفارت مراجعه کنند و معمولا کمتر از 2 هفته به طول می‌انجامد.

برای انجام این کار شما باید با سفارت تماس بگیرید و درخواست خود را برای دریافت وقت فوری بیان کنید. شرایط و روش‌ها برای تعیین وقت سفارت فوری در هر سفارتخانه ممکن است متفاوت باشد، بنابراین بهتر است از طریق تماس تلفنی یا ایمیل با آن ها تماس بگیرید و اطلاعات دقیق را بپرسید.

تعیین وقت سفارت عادی

تعیین وقت سفارت عادی نیز همانطور که مشخص است به معنای درخواست و رزرو زمان معمولی برای مراجعه به سفارت یا کنسولگری یک کشور است. در این روش، شما با سفارت یا کنسولگری تماس می‌گیرید و برای درخواست وقت سفارت در زمانی که برای شما مناسب است، تقاضا می‌کنید. البته این کار را هماطنور که گفته شد نیز می‌توانید به صورت آنلاین یا حضوری نیز انجام دهید.

البته توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است زمان گرفتن وقت سفارت عادی مدتی طول بکشد، بنابراین بهتر است با مدت زمان کافی از پیش برنامه ریزی داشته باشید.

تعیین وقت سفارت فوری و عادی

برای این که بتوانید وقت سفارت را دریافت کنید لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید:

1. انتخاب کشور مورد نظر

 قطعا اولین قدم شما برای تعیین وقت سفارت، انتخاب کشور مورد نظر است. برای انتخاب مقصد سفر، بهتر است تا از قبل مطالعه و بررسی انجام دهید و با داشتن اطلاعات کافی اقدام به انجام این کار کنید. از آنجایی که شرایط و الزامات مربوط به ویزا و سفر به کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. بهتر است با افرادی که در این زمینه تجربه دارند یا اطلاعات به‌روزی دارند، مشورت کنید.

2. اخذ وقت سفارت آنلاین

 دومین مرحله ارتباط با سفارت و تعیین وقت است. برای انجام این کار باید بررسی کنید که  طبق موارد قبل سفارت مورد نظرتان چه روشی را برای اخذ وقت ارائه می‌دهد. در صورتی که سفر شما نیاز به فوریت دارد، اطلاعات مربوط به وقت فوری را بررسی کنید تا بتوانید سریعاً وقت سفارت را دریافت کنید.

3. دریافت تأییدیه وقت و مراجعه به سفارت

  پس از درخواست وقت سفارت، شما باید در زمان مشخص شده به سفارت مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را در تاریخ و زمان تعیین شده تحویل دهید. سپس، باید صبر کنید تا سفارت مراحل بررسی را انجام دهد و تصمیم خود را نسبت به درخواست شما اعلام کند.

هزینه اخذ وقت سفارت چقدر است؟

هزینه اخذ وقت سفارت به کشور و نوع ویزای مورد نیاز بستگی دارد. هزینه‌ها ممکن است برای هر کشور و هر نوع ویزا متفاوت باشند. علاوه بر این، هزینه‌ها می‌توانند در طول زمان تغییر کنند. بهتر است برای اطلاعات دقیق تر، به سفارت یا کنسولگری مربوطه مراجعه کرده یا وبسایت رسمی آنها را مشاهده کنید.  در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه ی گرفتن وقت، هزینه پرداخت الکترونیکی، هزینه ارسال مدارک و…باشد.

دریافت مشاوره برای اخذ وقت سفارت

اگر شما برای دریافت اخد وقت سفارش به مشاوره نیاز دارید و دوست دارید تا در طی این فرآیند همراهی داشته باشید که به مسیر آگاه است ما در تیم هما این کار را برای شما انجام خواهیم داد. مشاوران ما تنها با یک تماس بهترین راه کارها را از ابتدا تا انهای مسیر درراختیار شما قرار خواهند داد.

در کمترین زمان ممکن  حداقل هزینه و بهترین عملکرد.

تعیین وقت سفارت ،جمع آوری مدارک و…….را به ما بسپارید.

هما بهترین انتخاب تا موفقیت

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا