دانشگاه ریور ساید کالیفرنیا

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رسیدن به آمریکا، مهاجرت از طریق تحصیل است. تصور کنید که شما در یک دانشگاه محبوب و فوق العاده در کشوری بی نظیر تحصیل می‌کنید. قطعا تصور شیرینی است!

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رسیدن به آمریکا، مهاجرت از طریق تحصیل است. تصور کنید که شما در یک دانشگاه محبوب و فوق‌العاده در کشوری بی‌نظیر تحصیل می‌کنید. قطعا تصور شیرینی است!
اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا و شهر کالیفرنیا را دارید، دانشگاه ریور ساید یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود. در این مقاله قرار است به بررسی دانشگاه ریور ساید و شرایط تحصیل در آن بپردازیم. بنابراین تا انتهای مطلب با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما  همراه باشید.

معرفی دانشگاه ریورساید
دانشگاه ریورساید (با نام کامل “دانشگاه ریورساید کالیفرنیا” یا “UCR”) یکی از دانشگاه‌های عمومی و پژوهشی قدیمی در شهر کالیفرنیا، واقع در ایالات متحده آمریکا است.
این دانشگاه در شهر ریورساید واقع شده و عضوی از سیستم دانشگاهی کالیفرنیا (University of California) به حساب می آید.
دانشگاه ریورساید شامل سه کالج تحصیلات تحقیقاتی می‌باشد:

 • کالج طبیعت‌شناسی و کشاورزی
 • کالج علوم انسانی و اجتماعی
 • کالج علوم دقیق و مهندسی

این دانشگاه به دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فرصت تحصیل می‌دهد و بیش از 80 رشته تحصیلی مختلف را پوشش می‌دهد.

 

تاریخچه دانشگاه ریور ساید

دانشگاه ریورساید در سال 1954 تأسیس شد، فرآیند تأسیس این دانشگاه به منظور توسعه آموزش عالی در مناطق غربی کالیفرنیا بود. در ابتدا، دانشگاه به نام “کالج ریورساید” شناخته می‌شد و در سال 1959 به رتبه دانشگاه ارتقا یافت.
در سال‌های اولیه، دانشگاه ریورساید به عنوان موسسه‌ی تحصیلات عالی در زمینه‌های علوم زیستی، علوم زمین، فیزیک و ریاضی شروع به فعالیت کرد. با گذر زمان، دانشگاه توسعه یافت و رشته‌های تحصیلی و زمینه‌های پژوهشی بسیاری به آن اضافه شد تا به جایگاه امروزی خود رسید.
در طول تاریخچه خود، دانشگاه ریورساید توانسته است به عنوان یک مرکز پژوهشی معتبر شناخته شود. تحقیقات انجام شده در این دانشگاه در زمینه‌های مختلفی مانند علوم زیستی، علوم کامپیوتر، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی بوده است و کشفیات فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی را به همراه داشته است.

شرط ورود به دانشگاه ریور ساید در مقاطع تحصیلی مختلف

شرایط ورود به دانشگاه ریورساید در مقاطع تحصیلی مختلف و بسته به نوع رشته تحصیلی شما ممکن است متفاوت باشد. در ادامه، به طور کلی شرایط ورود به دانشگاه ریورساید در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را بررسی خواهیم کرد

مقطع کارشناسی (Bachelor’s Degree):

1.دریافت مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن از یک موسسه آموزشی معتبر
2.تکمیل برنامه درسی مورد نیاز با نمرات مطلوب
3.ارائه نتایج آزمون‌های استانداردی مانند SAT یا ACT (این آزمون‌ها درخصوص مهارت‌های تحصیلی و استعداد عمومی بررسی می‌شوند و برای معرفی دانشجویان پذیرفته شده استفاده می‌شود.)

کارشناسی ارشد (Master’s Degree):

1.دریافت مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر یا معادل آن
2.ارائه نمرات مطلوب در دوره کارشناسی
3.تکمیل برنامه درسی کارشناسی ارشد در رشته مورد نظر
4.برخی رشته‌ها ممکن است از دانشجویان، پروپوزال تحقیقاتی، رزومه، نامه‌های معرفی و سایر مدارک اضافی بخواهند.

دکترا (Ph.D. Degree):

1دریافت مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر یا معادل آن
2.نمرات مطلوب در دوره کارشناسی ارشد.
3.تکمیل برنامه درسی دکترا در رشته مورد نظر
4تجربه تحقیقاتی قبلی و مدارک مرتبط مانند پروپوزال تحقیقاتی، رزومه، نامه‌های معرفی و سایر مدارک ممکن است مورد نیاز باشد.
البته در نظر داشته باشید که برای ورود به دانشگاه ریورساید ممکن است لازم باشد، مراحل زیر را نیز بگذرانید:

 • ارائه یک یا چند نامه توصیه از اساتید یا افراد دیگر که توانایی و تعهد شما را در تحصیلات و پژوهش‌ها تأیید کنند.
 • برای داوطلبان بین‌المللی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود ندارند، نمره‌ی قابل قبول در آزمون تافل (TOEFL) یا آیلتس (IELTS) ممکن است لازم باشد.
 • ارائه مدارک و اثبات‌نامه‌های مربوط به تحقیقات، مقالات علمی و فعالیت‌های پژوهشی می‌تواند در فرایند انتخاب داوطلبان تحصیل در دوره‌های ارشد و دکترا تأثیرگذار باشد.
 • برخی برنامه‌های تحصیلی ممکن است از داوطلبان بخواهند در مصاحبه شرکت کنند تا بیشتر درباره تعهد، هدف‌ها و مهارت‌های آن‌ها مطلع شوند.
  برای کسب اطلاعات دقیقتر و جامع‌تر در مورد شرایط ورود به دانشگاه ریورساید در مقاطع تحصیلی مورد نظر، به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید یا با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه ریور ساید

دانشگاه ریورساید رشته‌های تحصیلی خود را در سه کالج مختلف ارائه می‌دهد که در ادامه آن را معرفی کرده‌ایم.

 • کالج طبیعت‌شناسی و کشاورزی (College of Natural and Agricultural Sciences)
  زمینه‌های تحصیلی: زیست‌شناسی، شیمی، فيزيك، رياضيات، آمار، زمین‌شناسی، علوم گیاهی، علوم خاک، علوم آب و هوا و محیط زیست.
 • کالج علوم انسانی و اجتماعی (College of Humanities, Arts, and Social Sciences)
  زمینه‌های تحصیلی: روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد، زبان‌شناسی، ادبیات زبان انگلیسی، تاریخ، فلسفه، مطالعات اسلامی، مطالعات آسیایی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل.
 • کالج علوم دقیق و مهندسی (Marlan and Rosemary Bourns College of Engineering)
  زمینه‌های تحصیلی: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مواد، مهندسی زمین‌شناسی و محیط‌زیست، مهندسی زیستی و مهندسی هوافضا.

 

علاوه بر این رشته‌ها، دانشگاه ریورساید برنامه‌های تحصیلی دیگری نیز ارائه می‌دهد که در رشته‌های متنوعی مانند هنر، طراحی، آموزش، حقوق و سایر حوزه‌های علومی و فنی موجود است.

سخن پایانی
در این مقاله به معرفی دانشگاه ریورساید کالیفرنیا و شرایط پذیرش و تحصیل در آن پرداختیم. در نظر داشته باشید که اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، این دانشگاه یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود.
البته در نظر داشته باشید که در صورت داشتن هرگونه سوال، موسسه آموزشی و مهاجرتی هما پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

دیگر دانشگاه های همین کشور​
دانشگاه های دیگر کشور ها​