مقطع تحصیلی master و تمام نکات در مورد این سطح تحصیلی

Master
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشدیکی از کشورهای مطرح خارج از کشور می‌تواند یک دستاورد بزرگ‌ در زندگی شما باشد. تحصیل در در خارج از کشور یک فرصت استثنایی برای تغییرات بزرگ در زندگی و آینده شغلی شما ست.
master

در ایران بعد از اتمام دوره‌ی کارشناسی، افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند. معادل کارشناسی ارشد در بیشتر کشورهای اروپایی، مقطع تحصیلی master گفته می‌شود که در این بخش قرار است در مورد آن صحبت کنیم. پس برای آشنایی بیشتر با این مقطع تحصیلی با ما همراه باشید.

مقطع تحصیلی master چیست؟

مقطع تحصیلی master یا کارشناسی ارشد، مرحله‌ای از تحصیلات است که بعد از کسب مدرک لیسانس یا کارشناسی در بسیاری از کشورها مانند آمریکا، کانادا، اروپا، استرالیا افراد مشغول به تحصیل می‌شوند.

در این مرحله، دانشجویان تخصص خاصی را انتخاب کرده و به عمق آن تخصص وارد می‌شوند.

البته تحصیل در این سطح تحصیلی کار راحتی نیست و برای ورود به مقطع تحصیلی master داشتن مدرک کارشناسی یا معادل آن الزامی است.

دانشجویان در این مرحله با دوره‌های درسی پیشرفته‌تری مواجه می‌شوند و بیشتر تمرکزشان بر روی تحقیق و پایان‌نامه است.

همچنین، برای کسب مدرک master معمولاً باید با یک استاد راهنما در حوزه‌ی موردنظر کار کنید .

در پایان مدت زمان تحصیل، پایان‌نامه‌ای در حوزه‌ی  تخصصی خود تهیه کرده و ارئه دهید.

مدت زمان تحصیل در مقطع master

مدت زمان تحصیل در این مقطع کاملا وابسته به رشته‌ی تحصیلی و کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، متفاوت است.

بعضی کشورها مثل آمریکا، مدت زمان تحصیل در این مقطع ممکن است ۲ سال باشد

این حالی است که در دیگر کشورها مانند فرانسه، ایتالیا یا اسپانیا مدت زمان تحصیل ممکن است به ۵ سال نیز برسد.

در پایان این مرحله، دانشجویان مهارت‌هایی را در رشته‌ی تخصصی خود به دست می‌آورند که آنها را برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، آماده می‌کند.

در مقطع master چه چیزهایی آموزش داده می شود؟

مقطع تحصیلی Master، دانشجویان در رشته تخصصی خود  آموزش های گسترده تر دریافت می کنند.

این مرحله، دانشجویان برای انجام تحقیقات پیشرفته در رشته تخصصی خود آماده می شوند و مهارت های تحلیلی و تفکر انتقادی آنها تقویت می شود.

همچنین، در این مقطع دوره های درسی پیشرفته تری در موضوعاتی مانند نظریه های پیچیده، مدیریت، علوم انسانی، فناوری و موضوعات مرتبط با رشته تحصیلی خواهند بود.

در مقطع Master، دانشجویان می توانند تحت نظارت استادان خبره و تخصصی در زمینه تحقیقات پیشرفته خود اقدام به انجام پروژه های تحقیقاتی بکنند و به روز رسانی مطالبی که در دوره کارشناسی یا لیسانس آموخته اند.

برای کسب مدرک Master، معمولاً باید یک پایان نامه ارائه کرد که نشان دهنده توانایی دانشجویان در تحقیق و تحلیل یک مسئله پیچیده در زمینه تخصصی خود است.

بعد از مقطع master چه مقطعی قرار دارد؟

بعد از مقطع Master، معمولاً دو مقطع تحصیلی دیگر به نام های “Ph.D.” یا “Doctor of Philosophy” و “Post-Doctoral” در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی وجود دارند.

مقطع دکترا (Ph.D.) برای دانشجویانی است که مایلند به صورت پیشرفته تحصیل کنند و مقطع Post-Doctoral، یک مرحله پس از دکترا است که به عنوان مرحله ای برای توسعه تحقیقاتی بیشتر برای دانشمندان و پژوهشگران در نظر گرفته می شود.

به عنوان جمع بندی باید گفت….

در این بخش سعی کردیم تا در مورد مقطع تحصیلی Master و شرایط و تحصیل در این مقطع صحبت کنیم.

در تیم هما ما به شما کمک خواهیم کرد تا به سادگی هرچه تمام‌تر در مقطع تحصیلی دلخواه خود پذیرش بگیرید و مشغول به تحصیل شوید. کافی است تا با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره کمک بگیرید.

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا