دانشگاه مالتپه ترکیه

اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه بین المللی در کشور ترکیه هستید و قصد دارید تا شرایط تحصیلی ایده ‌آلی را تجربه کنید و سطح علمی و فرهنگی خود را تا حد زیادی ارتقا دهید، دانشگاه مالتپه انتخاب فوق العاده ای برای شما خواهد بود.

اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه بین‌المللی در کشور ترکیه هستید و قصد دارید تا شرایط تحصیلی ایده ‌آلی را تجربه کنید و سطح علمی و فرهنگی خود را تا حد زیادی ارتقا دهید، دانشگاه مالتپه انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود.

در این مقاله قرار است تا در مورد دانشگاه مالتپه و شرایط ورود و پذیرش در این دانشگاه صحبت کنیم. بنابراین اگر شما نیز دوست دارید تا در این مورد اطلاعاتی داشته باشید، تا انتهای مطلب با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما همراه باشید.

دانشگاه مالتپه، دانشگاه بین‌المللی و موفق ترکیه

دانشگاه مالتپه استانبول (Maltepe Üniversitesi) یکی از دانشگاه‌های برجسته ترکیه است که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شده است. این دانشگاه در منطقه مالتپه واقع شده و با داشتن مساحتی با بیش از ۲۵۰۰۰۰ مترمربع جزء یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور ترکیه است. این دانشگاه تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجوی داخلی و خارجی داشته است که در ۱۳ دانشکده‌ی این دانشگاه با بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل مشغول شده‌اند.

دانشگاه مالتپه با داشتن استادان و پژوهشگران برجسته، از مراکز مهم تحقیقاتی در کشور ترکیه محسوب می‌شود. همچنین، این دانشگاه با تمرکز بر آموزش و تحقیقات، به دنبال ارتقاء سطح دانش و تکنولوژی در کشور ترکیه و جهان است.

دانشگاه مالتپه با داشتن زمینه‌های آموزشی، تحقیقاتی و فرهنگی مناسب، برای دانشجویان بین‌المللی یکی از مقاصد برتر برای تحصیل در کشور ترکیه است که سالیان زیادی است دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان می پذیرد و علاوه بر آن دانشگاه مالتپه با داشتن ارتباطات بین‌المللی و همکاری با دانشگاه‌های معتبر جهان، برای تبادل دانشجویی و استفاده از تجربیات بین‌المللی به شدت تلاش می‌کند.

تاریخچه دانشگاه مالتپه

دانشگاه مالتپه یکی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که همان‌طور که گفته شده در سال ۱۹۹۷ با ۴ دانشکده و ۱۱ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی فعالیت خود را شروع کرد. اما با گذر زمان و بهبود بخشیدن به کیفیت آموزشی و تحقیقاتی، دانشگاه مالتپه تعداد دانشکده‌های خود را افزایش داد و در حال حاضر شامل ۱۳ دانشکده با بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

از جمله ویژگی‌های دانشگاه مالتپه می‌توان به داشتن استادان و پژوهشگران برجسته اشاره کرد که همواره در زمینه‌های مختلف آموزشی، تحقیقاتی و فرهنگی حرف اول را می‌زنند.

پس با توجه به این موارد، این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی یکی از مقاصد برتر است که قطعا پیشرفت زیادی را برای این افراد به دنبال خواهد داشت.

شرایط پذیرش در دانشگاه مالتپه

شرایط پذیرش در دانشگاه مالتپه برای دانشجویان خارجی و بین‌المللی به سبب استانداردهای بالای این دانشگاه، کار چندان ساده‌ای نیست اما می‌توان در این آزمون پیروز شد.

در ادامه شرایط ورود به دانشگاه مالتپه برای دانشجویان داخلی و خارجی را بیان کرده‌ایم:

شرط پذیرش برای دانشجویان داخلی

1.داشتن مدرک دبیرستان و پایه‌نامه

2.شرکت در آزمون عمومی دانشگاه یا آزمون داخلی دانشگاه مالتپه

3.کسب حداقل نمره مورد نیاز در آزمون عمومی دانشگاه یا آزمون داخلی دانشگاه مالتپه

شرط پذیرش برای دانشجویان خارجی

1.داشتن مدرک دبیرستان و پایه‌نامه

2.شرکت در آزمون سراسری دانشگاه

3.ارائه مدرک زبان (به عنوان مثال آیلتس یا تافل و کسب حداقل نمره مورد نیاز)

4.ارائه مدارک لازم مانند رزومه، توصیه‌نامه و سایر مدارک مورد نیاز

به علاوه دانشگاه مالتپه از داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری کشور و استعدادهای درخشان حمایت می‌کند و شرایط پذیرش ویژه‌ای برای این داوطلبان در نظر دارد.

چه رشته‌هایی در دانشگاه مالتپه ترکیه تدریس می‌شود؟

در دانشگاه مالتپه تعدادی از رشته‌های محبوب جهانی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود. در ادامه سعی کرده‌ایم تا به صورت کلی تعدادی از رشته‌های محبوب را بیان کنیم.

 • رشته‌های مهندسی
 • رشته‌های مرتبط با علوم کامپیوتر
 • رشته‌های مرتبط با علوم پایه
 • رشته فناوری اطلاعات
 • رشته اقتصاد
 • رشته مدیریت
 • رشته روانشناسی و زیر شاخه‌ها
 • رشته روابط بین‌الملل
 • رشته حقوق
 • رشته معماری و طراحی داخلی
 • رشته دندان‌پزشکی
 • رشته پزشکی
 • رشته داروسازی
 • رشته علوم تغذیه
 • رشته ورزش و تربیت بدنی

امکانات دانشگاه مالتپه

دانشگاه مالتپه به عنوان یک دانشگاه بین المللی امکانات بسیاری برای دانشجویان خود فراهم کرده است. برخی از امکانات این دانشگاه عبارتند از:

1.کتابخانه

دانشگاه مالتپه دارای یکی از بزرگترین کتابخانه‌های دانشگاهی ترکیه است. دانشجویان می‌توانند از بیش از یک میلیون کتاب، نشریه و منبع الکترونیکی استفاده کنند.

2.آزمایشگاه‌های پیشرفته

دانشگاه مالتپه دارای آزمایشگاه‌های پیشرفته در رشته‌های مختلف مانند علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و طب است. این آزمایشگاه‌ها مجهز به تجهیزات و فناوری‌های مدرن هستند و به دانشجویان کمک می‌کنند تا در فرآیند یادگیری و تحقیقات خود پیشرفت کنند.

3.زمین و محیط‌های ورزشی

دانشگاه مالتپه فضاهای بسیاری برای فعالیت‌های ورزشی دارد. دانشجویان می‌توانند از زمین‌های فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس، شنا و … استفاده کنند.

4.خدمات روانشناسی و سلامت

دانشگاه مالتپه به دانشجویان خدمات روانشناسی رایگان ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مشاوره‌های شخصی، خانوادگی و تحصیلی است. همچنین دانشگاه مالتپه خدمات سلامت رایگان به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مشاوره پزشکی، پزشکی عمومی و دندانپزشکی می‌باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه مالتپه و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت جامع اما کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای شما باشد به خصوص که شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت بین‌المللی است و اصلی‌ترین زبان برای تدریس در بیشتر رشته‌های این دانشگاه زبان انگلیسی است.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آموزشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

 

 

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

دیگر دانشگاه های همین کشور​
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا