دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است که هر ساله دانشجویان بسیاری را می پذیرید. یکی از دانشگاه های فوق العاده‌ی این کشور، دانشگاه پلی تکنیک میلان است.

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است که هر ساله دانشجویان بسیاری را می‌پذیرید. یکی از دانشگاه‌های فوق‌العاده‌ی این کشور، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان است.

دانشگاهی که چه از لحاظ تحصیلی و چه از لحاظ رفاهی بسیار مجهز می‌باشد. در این مقاله قرار است تا در مورد دانشگاه پلی‌تکنیک میلان و شرط ورود و پذیرش در آن صحبت کنیم، بنابراین تا انتها با موسسه آموزشی و مهاجرتی هما  همراه باشید.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، برترین دانشگاه مهندسی ایتالیا

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (Politecnico di Milano) یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا است که در زمینه مهندسی، معماری و علوم کاربردی فعالیت می‌کند. این دانشگاه در سال 1863 تأسیس شده و در حال حاضر دارای دو مرکز آموزشی در شهرهای میلان و پومبینو است.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان برنامه های آموزشی گسترده‌ای در رشته‌های مهندسی، معماری و علوم کاربردی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

همچنین این دانشگاه دارای امکانات آموزشی و تحقیقاتی بسیاری زیادی است و جدا از آن یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در ایتالیا است.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دارای رابطه نزدیک با شرکت‌ها و صنایع است و از این رو به دانشجویان خود فرصت‌های شغلی بسیاری را ارائه می‌دهد. در ادامه اطلاعات بیشتری از این دانشگاه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخچه دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

اگر بخواهیم در مورد تاریخچه‌ی داشنگاه میلان صحبت کنیم، باید گفت که در سال 1863، پادشاهی ایتالیا به منظور تأسیس یک دانشگاه تخصصی در زمینه مهندسی و علوم کاربردی، مسابقه‌ای برگزار کرد. این مسابقه به پیروزی کارلو فلورنتینو دانش‌آموخته دانشگاه تورین برای تأسیس دانشگاه مهندسی میلان منجر شد. در سال 1865، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان با نام “دانشگاه مهندسی میلان” تأسیس شد.

در دهه 1930، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان برای ارائه برنامه‌های آموزشی در زمینه معماری به صورت جداگانه، به دانشگاه معماری میلان ملحق شد. پس از جنگ جهانی دوم، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان با توسعه دادن برنامه‌های آموزشی خود، به یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا در زمینه مهندسی، معماری و علوم کاربردی تبدیل شد.

از آن زمان به بعد، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا شناخته شده است.

شرط ورود به دانشگاه پلی‌تکنیک میلان در مقاطع مختلف

شرط ورود به دانشگاه پلی‌تکنیک میلان در مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی

برای ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، داوطلبان باید مدرک دیپلم دبیرستانی یا معادل آن را داشته باشند. همچنین، برای ورود به دانشگاه باید با موفقیت آزمون ورودی برای رشته مورد نظر را پاس کرده باشید.

 • مقطع کارشناسی ارشد

برای ورود به دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی در رشته مربوطه با معدل حداقل ۶۰ درصد و همچنین، برای ورود به دانشگاه باید با موفقیت آزمون ورودی برای رشته مورد نظر را پاس کرده باشند.

 • مقطع دکتری

برای ورود به دوره دکتری در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن با معدل حداقل ۸۰ درصد و  همچنین، برای ورود به دانشگاه باید با موفقیت آزمون ورودی برای رشته مورد نظر را پاس کرده باشند. همچنین  داوطلبان باید دارای مدارک ضروری مانند رزومه، نامه توصیه‌نامه و مقالات علمی باشند.

چه رشته‌هایی در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان تدریس می‌شود؟

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا در زمینه‌های فناوری و مهندسی است و پس طبیعی است که رشته‌های محبوب مهندسی در این دانشگاه تدریس شوند. در حال حاضر رشته‌های زیر و زیر مجموعه‌ی آن‌ها در دانشگاه پلی‌تکنیک تدریس می‌شوند:

 • رشته مهندسی برق
 • رشته مهندسی مکانیک
 • رشته مهندسی مواد
 • رشته مهندسی صنایع
 • رشته مهندسی نرم‌افزار
 • رشته مهندسی محیط زیست
 • رشته مهندسی عمرا
 • رشته معماری
 • رشته طراحی صنعتی
 • رشته رشته‌های مدیریت و اقتصاد

همچنین دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دوره‌های تحصیلات تکمیلی را نیز در رشته‌های مختلفی از جمله مهندسی، علوم رایانه، معماری و مدیریت ارائه می‌دهد.

امکانات دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان به دانشجویان خود امکانات فراوانی ارائه می‌دهد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • کتابخانه‌های بزرگ و کاملا مجهز

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دارای کتابخانه بزرگی است که بیش از یک میلیون و 800 هزار جلد کتاب، مجله و مقاله در موضوعات مختلف دارد.

 • امکانات مراکز تحقیقاتی

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دارای بیش از 30 مرکز تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف از جمله فناوری‌های نوین، مهندسی مکانیک، فیزیک، شیمی و محیط زیست است.

 • امکانات ورزشی

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دارای امکانات ورزشی متنوعی است که شامل سالن‌های ورزشی، استخر، سالن فوتبال و تنیس، زمین چمن مصنوعی و… است.

 • ارائه خدمات سلامت

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان خدمات سلامتی متنوعی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد که شامل مراکز درمانی، پزشکی و روانشناسی است. همچنن امکانات پشتیبانی مختلفی از جمله اینترنت پرسرعت، کلاس‌های آموزشی با تجهیزات پیشرفته، امکانات چاپ و کپی، خدمات دانشجویی و اداری را ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد دانشگاه پلی‌تکنیک میلان و شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل و کاربردی صحبت کنیم. اگر قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارید، این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل باشد که شرایط فوق العاده‌ای را برای شما فراهم خواهد کرد که قطعا با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، تجربه‌ی تحصیل و زندگی خوبی را خواهید داشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال دیگر موسسه آموزشی و مهاجرتی هما به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی شما خواهد بود.

هما بهترین انتخاب برای موفقیت

انتخاب بهترین دانشگاه ،
بهترین رشته
براساس داشته ها و توانمندی های شما

دیگر دانشگاه های همین کشور​
دانشگاه های دیگر کشور ها​

فرصت های جدید

بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
حداقل دریافتی ۲/۵۰۰ دلار
حدااکثر دریافتی ۸/۰۰۰ دلار

تحصیل به انگلیسی
بدون محدودیت سنی
بورسیه ۷۶۰۰ یورویی همراه خوابگاه و غذا